Naoki Yoshida nigdzie się nie wybiera – wciąż będzie pracował przy Final Fantasy XIV

Auto draft 124

Zapowiedziano Final Fantasy XVI i społeczność podzieliła się. Jedne osoby zakrzyknęły z radością i zwróciły uwagę na całkiem udaną zapowiedź. Zamiast karmić graczy jedynie „cinematic trailerami”, zaprezentowano materiał z grafiką z gry oraz wczesny gameplay. Do tego powrócono do klimatów bardziej „fantasy”.

Drugi obóz twierdzi z kolei, że całość wygląda, jakby ktoś chciał w pełni wykorzystać niewypał Final Fantasy XV, aby tanim kosztem (wykorzystanie assetów) stworzyć nową grę. Jakie ma to znaczenie dla nas? Przy nowej grze Square Enix pracuje Naoki Yoshida, czyli osoba odpowiedzialna za udany powrót Final Fantasy XIV!

Potwierdzono już, że sam Naoki Yoshida nigdzie się nie wybiera i nadal będzie pracował zarówno przy części czternastej, jak i szesnastej. Niemniej do końca 2020 roku koncentrować się ma w pełni na MMORPG-u, a od przyszłego roku większość jego uwagi przejdzie na grę single-player.

Gracze mają być jednak spokojni, bowiem studio jest przygotowane na przyszłe aktualizowanie Final Fantasy XIV, „road map” zostało rozpisane i z powodu dodatkowego projektu nie będzie żadnych opóźnień, czy spadków jakości. Yoshida potwierdził również, że aktualizacja 5.35 trafi do Final Fantasy XIV już niedługo, bowiem 13 października.

Zobacz także

0 komentarzy