Nawet Blizzard włączył się do pomocy ofiarom huraganu. Wcześniej zrobiło to FFXIV i Paladins

Hura

Społeczność Final Fantasy XIV kolejny raz pokazała swoją niesamowitą siłę. Chyba żadna inna gra MMORPG (no może poza WoW-em i EVE Online) nie posiada tak oddanych fanów, co właśnie FFXIV.

Przez ostatni weekend gracze FFXIV uzbierali 21 tys. dolarów na pomoc ofiarom huraganu Harvey, które nie tak dawno nawiedził Teksas. Co prawda kwota nie wydaje się jakaś szczególnie imponująca, szczególnie że straty są liczone w miliardach dolarów, ale liczy się przecież gest i zaangażowanie. Nikt nie kazał graczom Final Fantasy XIV organizować takiej akcji i wpłacać pieniądze. Zrobili to, bo chcieli.

UPDATE: Ten news miał pierwotnie dotyczyć wyłącznie FFXIV, ale w międzyczasie dowiedzieliśmy, że kolejne wielkie firmy dołączyły się do tej akcji.

Społeczność SMITE i Paladins uzbierała przez ostatnie dni $76,000 (280 tys. zł) Z kolei Blizzard wprowadził do sklepu World of Warcraft specjalnego peta „Shadow”, gdzie cały zysków ze sprzedaży zwierzaka (10 dolarów lub 10 euro za sztukę) zostanie przekazany do odpowiednich służb na terenie Stanów Zjednoczonych.

Możemy oczekiwać kwoty milionowej kwoty. Community WoW-a udowodniło wiele razy, że jeśli trzeba pomóc, to pomaga. 

15 komentarzy