Nawet za darmo ludzie niespecjalnie chcą grać w New World

Dodany przez guru 6 miesięcy temu
29 11596
Nawet za darmo ludzie niespecjalnie chcą grać w New World

Za nami pierwszy darmowy weekend z New World. Pierwsza okazja – od czasów bety – żeby bez żadnych opłat sprawdzić, ocenić i ewentualnie kupić egzemplarz “superdzieła” Amazon Games.

Wydawało się, że Free-To-Play Event spowoduje ogromne zainteresowanie Nowym Światem, a dotychczasowa liczba graczy wzrośnie kilkukrotnie.

Tak się jednak nie stało. New World osiągnął w weekend 37,000 graczy online, co było tylko nieznacznie lepszym wynikiem od tego, co NW osiągał w ostatnich tygodniach (32-33k).

Pamiętajmy również, że F2P Weekend zbiegł się z wielką promocją na grę. Normalny egzemplarz możemy zakupić za 85 zł zamiast 143 zł.

Jednak nawet to nie było w stanie drastycznie podnieść populacji gry.

Oczywiście, ostatnia aktualizacja do gry “Heart of Madness” było wyjątkowo udana (obyło się bez 400+ nowych bugów), ale widocznie o New World napisano już tak wiele złego, że nowe osoby jakoś niespecjalnie garną się do wypróbowania tego MMORPG.

Na papierze 30k osób online nie wygląda wcale źle, ale fakty są takie, że tylko kilka serwerów EU może się poszczycić zdrową populacją z aktywną ekonomią oraz intensywnymi walkami pomiędzy kompaniami/gildiami. 

Reszta światów – przy pojemności 2000 miejsc – ma tylko kilkadziesiąt użytkowników w godzinach szczytu.


29 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube