Ncsoft przyznaje, że coraz mniej osób gra w Aiona

Dodany przez PefriX 4 miesiące temu
4 2364
Ncsoft przyznaje, że coraz mniej osób gra w Aiona

Aion jest już leciwy i wygląda na to, że nie wyrabia za młodszymi kolegami z gatunku MMORPG. Złoty czas tego tytułu dawno przeminął z czego NCsoft zdaje sobie dobrze sprawę. Mimo patcha 8.2 do standardowej wersji gry, a także edycji klasycznej w wydaniu 2.0 sytuacja na serwerach nie jest zbyt optymistyczna. Deweloperzy wprost mówią, że osób grających jest coraz mniej.

Zespół zaznaczył jednak, że wciąż będzie słuchał opinii pozostałej społeczności Aiona i wprowadzał zmiany, które powinny przypasować większości graczy. NCsoft nie podzielił się jednak szczegółami, nie przedstawił planów na przyszłość MMORPG-a, roadmapy, czy chociażby pomysłów na próbę przywrócenia dawnej świetności. Może się zatem okazać, że za jakiś czas przyjdzie nam pożegnać kolejny tytuł. Ewentualnie Aion utrzymany zostanie w stanie wegetatywnym.

Warto tutaj zaznaczyć, że mowa o wersji od NCsoft. Nic nie wiadomo o tej od Gameforge, ale jeśli ci pierwsi cienko przędą, to drudzy raczej nie są w lepszej sytuacji. Zwłaszcza, że są poniekąd od nich uzależnieni, co widzieliśmy w przypadku TERA Online. Gameforge był skłonny dalej rozwijać grę, ale Bluehole Studios podjęło inną decyzję. Czy w przypadku Aiona będzie podobnie? Zobaczymy, jeszcze nie wszystko stracone i kto wie – może nie będzie tak źle!


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube