TERA Online zamyka u nas serwery. Szok i niedowierzanie!

Dodany przez guru około rok temu
31 8500
TERA Online zamyka u nas serwery. Szok i niedowierzanie!

Ta informacja spadła jak grom z jasnego nieba. Jeden z największych MMORPG-ów ostatniej dekady i popularyzator non-targetowego systemu walki postanowił zniknąć z rynku.

Europejska Globalna/anglojęzyczna wersja TERA Online zamyka serwery!

UPDATE: południowokoreańska wersja gry także zwija manatki - potwierdzenie!

Co ciekawe winnym “zamknięcia” nie jest GameForge, ale Bluehole Studios. Niemiecka firma była skłonna kontynuować działalność, ale Koreańczycy postanowili zakończyć wsparcie dla TERA Online, więc GF – chcąc nie chcąc – musiała się temu podporządkować.

Jaki jest sens trzymania przy życiu “umarlaka”, który nie otrzyma już żadnych nowości.

Niestety mamy złe wieści: deweloperzy TERA, Bluehole, postanowili przerwać prace nad TERA. Po wielu rozważaniach zespół w Korei Południowej doszedł do wniosku, że nie jest już w stanie zaoferować ekscytującej i satysfakcjonującej zawartości, na którą zasługujesz. Jako ostatni pozostały wydawca TERA, z ciężkim sercem musimy uszanować decyzję Bluehole, a także będziemy musieli zamknąć grę.

Po prawie 10 długich latach legenda TERA musi się niestety skończyć. Razem pokonaliśmy wiele niebezpieczeństw Arborei, walczyliśmy dzielnie z argonami, poznaliśmy wielu nowych przyjaciół i przeżyliśmy niezliczone przygody. 

Dziękujemy za lojalność, towarzyszenie nam w tej długiej podróży i bycie tak niesamowitą społecznością!

Zamknięcie serwerów zaplanowano na 30 czerwca, jednak już od końcówki maja nie będzie można rejestrować kont oraz wykonywać zakupów. 

Szczegóły TUTAJ.

PS Przypominamy, że GameForge odpowiadało nie tylko za Europę, ale także za Amerykę Północną oraz Rosję. 

 


31 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube