New World 28 września, Elyon 29 września – ktoś tutaj polegnie

Dodany przez guru ponad rok temu
25 6679
New World 28 września, Elyon 29 września – ktoś tutaj polegnie

Czegoś takiego jeszcze nie było. To prawdopodobnie pierwszy w historii naszego gatunku, aby w odstępie zaledwie 24 godzin wystartowały dwie tak wielkie, tak wyczekiwane i tak wysokobudżetowe produkcje MMORPG.

A to właśnie czeka nas pod koniec następnego miesiąca, kiedy najpierw 28 września pojawi się (opóźniony) New World, a dzień później, 29 września Elyon.

Zakładając oczywiście, że zarówno Amazon Games, jak i Kakao Games nie zdecydują się kolejny raz zmienić terminów. Bo już plotkuje się, że dodatkowy miesiąc niewiele pomoże New World i że czeka nas piąta obsuwa gry (na początek 2022 roku).

Jednak to nie o New World chodzi, ale Elyon, który w bezpośrednim starciu nie będzie miał żadnych, powtarzam, żadnych szans z “Nowym Światem”.

Gierka Bluehole Studio oraz Kakao Games od samego początku generuje mniejsze dużo mniejsze zainteresowanie niż New World, więc dla Elyon może się to skończyć tragicznie. Przy całym “hajpie” na New World, debiut Elyon może przejść zupełnie niezauważony (szczególnie że to kolejny Buy-To-Play), co będzie miało ogromny wpływ na przyszłość gry.

Mało graczy, mało sprzedanych egzemplarzy, mało przychodów… szybka transformacja na Free-To-Play, ratowanie się inwazyjnymi mikrotransakcjami – przerabialiśmy już takie historie i doskonale wiemy, jak się to ostatecznie kończyło. 

Już wcześniej Elyon znajdował się między młotem a kowadłem (pomiędzy premierami New World a Lost Ark Online), ale teraz wygląda to jeszcze gorzej.

Kakao Games ma twardy orzech do zgryzienia. Coś trzeba zrobić… tylko co? Macie jakieś pomysły?


A nie zapominajmy o Lost Ark Online, który także ma zamiar wystartować na jesień (prawdopodobnie w październiku). Obsuwa New World podobno nie ma wpływu na harmonogram. 

Wypowiedź Community Managera: 


25 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube