New World bombardowany negatywnymi recenzjami. Ocena gry leci w dół

Dodany przez guru prawie 3 lata temu
33 31487
New World bombardowany negatywnymi recenzjami. Ocena gry leci w dół

Amazon Games obrywa właśnie za nienależyte przygotowanie serwerów na premierę New World, przez które dziesiątki tysięcy osób setki tysięcy osób muszą czekać wiele godzin na wejście do gry.

A sami pewnie wiecie, że to nie jest przyjemny stan, kiedy płacicie za produkt (swoimi ciężko zarobionymi pieniędzmi) i nie możecie go nawet sprawdzić. Można się zdenerwować, prawda? 

I to właśnie jest główny powód, dlaczego New World jest bombardowany w recenzjach na Steamie. Nowemu MMORPG-owi Amazon Games dostaje się tak bardzo, że ogólna ocena gry toteraz  49% pozytywnych recenzji (chociaż dziś rano było to jeszcze 54%).

Jest to gorszy wynik niż ArcheAge, Metin2, Aion, Inferna czy cała gamma innych MMORPG-ów znanych z Pay2Win lub innych mankamentów.

UPDATE: masakra, minęło kilkadziesiąt minut od publikacji newsa, a ocena gry poszybowała z 51% do 49%. 

Przykładowe recenzje:

Nie chcę was straszyć, ale to może mieć ogromne konsekwencje dla przyszłości New World. Gracze napisali już ponad 20 tysięcy (mieszanych) recenzji i Amazonowi będzie cholernie ciężko odwrócić ten trend.

Oczywiście, gdy problemy z kolejkami zostaną załatwione, ocena gry prawdopodobnie poszybuje w górę, ale to nie będzie jakiś gigantyczny wzrost. New World prawdopodobnie nigdy nie dobije do wyników najlepszych MMORPG-ów ze Steama – czyli Elder Scrolls Online (88%), Final Fantasy XIV (88%), RuneScape (88%) czy Star Wars: The Old Republic (90%).

Niestety Amazon Games jest sobie sam winien. Tak jak napisał jeden z recenzentów: posiadać praktycznie nieograniczony budżet, jedną z najlepszych infrastruktur na świecie i nie dostarczyć odpowiednich serwerów do swojej gry, wiedząc jednocześnie, jak kolosalne zainteresowanie generuje? Ehh. 

Za błędy trzeba płacić. Szkoda, że w ten sposób.


33 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube