“New World cofnął się w rozwoju”. Mnóstwo bugów i skopana optymalizacja

Dodany przez guru około rok temu
51 15221
“New World cofnął się w rozwoju”. Mnóstwo bugów i skopana optymalizacja

Zakończona dziś rano Open Beta miała być ostatnim przetarciem, ostatnim przystankiem przed oficjalną premierą gry. Spodziewaliśmy się bardzo grywalnej wersji, która będzie oferowała o wiele lepsze wrażenia niż lipcowo-sierpniowa CBT.

Niestety było zupełnie odwrotnie.

Zamiast iść do przodu, New World zrobił nie jeden, ale dwa kroki do tyłu. Ilość bugów i niedociągnięć – jak na MMORPG, które ma zostać wydane za dwa tygodnie – jest porażająca. Wystarczy zajrzeć na oficjalne forum gry, do działu bugów i exploitów: dosłownie co kilka minut mamy jakiś temat opisujący jakiś niedziałający lub brakujący element.

Urwane dźwięki, glitchujące się modele, zapętlanie się animacji, niemożność wykonania pewnych zadań, błędy z osiągnięciami, znikające tekstury, nieśmiertelne mobki… długo by wymieniać.

Kolejny problem to optymalizacja gry, która działała bardzo dobrze, baa, fantastycznie przy Closed Becie, aby teraz zostać kompletnie zrujnowana. Masa osób narzeka na stuttering i problemy z utrzymaniem płynności, mimo że spełniają rekomendowane wymagania sprzętowe… czasami nawet kilkukrotnie.

Komentarze naszych użytkowników + losowe wpisy z Discorda New World Polska: 

Optymalizacja leży, kwiczy i woła o pomstę do nieba (ludzie mają spadki na RTX3080/3090 nawet do 40fps).

***

Mam rtx 3070, ale doświadczam dosyć sporego stutteringu podczas spadków klatek. Nieważne, czy gram na low, czy ultra. Zawsze to samo. 

***

Dodatkowo ta gra chodzi na średnich gorzej niż Cyberpunk 2077 i Red Dead Redemption 2 na max ustawieniach XDDDD

***

optymalizacja lezy i kwiczy czy grasz na low czy very high fpsy te same i do tego dochodzi stuttering wiec nawet te 30fps nie bedzie plynne

Cała ta sytuacja sprowadza się do tego, że New World absolutnie nie jest gotowy wystartować na rynku 28 września. Na pewno nie w takiej formie.

Pytanie tylko, co zrobi Amazon Games. Przesunie premierę po raz piąty (!!!), narażając się na ogromny hejt, czy jednak wyda NW w obecnej wersji, starając się dopieścić grę w najbliższych patchach. Najnowsze tweety sugerują, że nie będzie opóźnienia, ale wszystko wyjaśni się pewnie w ciągu najbliższych dni (wtedy też pewnie poznamy decyzję).

Nie zazdrościmy Amazonowi - mają twardy orzech do zgryzienia. 

Żeby nie okazało się jednak, że New World ucieknie z 2021 roku i zostaniemy na jesień bez NW i bez Lost Arka, który miał przecież zrobić miejsce “Nowemu Światu”.


Poniżej znajdziecie kompilację bugów z OBT:


51 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube