New World ma problem z gospodarką gry. "Sytuacja jest napięta"

Ekonomia

Amazon opublikował wczoraj bardzo obszerny komunikat (TUTAJ), w którym poruszono sprawę obecnej sytuacji New World i wszystkich tych problemów, które nękały/nękają “Nowy Swiat’ w ostatnim czasie.

Według AGS wszystko znajduje się na “akceptowalnym poziomie”, a będzie jeszcze lepiej, bo firma obiecuje daleko idące zmiany, które pomogą rozwiązać wiele zagwozdek gry.


Po zakończeniu fali transferów AGS będzie monitorować sytuację i ewentualnie zaoferuje kolejne “przeniesienia”

Trwają prace nad transferami pomiędzy regionami, ale to skomplikowane i wymaga czasu

Wszystkie serwery są monitorowane pod względem aktywnych użytkowników

Komunikat o statusie “full” i blokadzie tworzenia nowych postaci pojawi się najpóźniej 24 godziny przed faktem

Sytuacja z gospodarką gry jest akceptowalna, ale napięta

“Im więcej graczy osiągnie poziom 60, zacznie to wywierać jeszcze większą presję na gospodarkę”

“Powyższe wykresy pokazują różnicę między złotem, które trafia do gospodarki, a złotem, które wychodzi. Gracze konsekwentnie generują dodatnie saldo złota każdego dnia, ale istnieje tendencja spadkowa”.

Jeśli trend się utrzyma, to AGS będzie musiało podjąć odpowiednie kroki

Ale już w najbliższym patchu Amazon wprowadzi poprawki mające uzdrowić gospodarkę NW, która została "rozbita" przez ostatnie gold-exploity:  

  • Zmniejszenie utraconej wytrzymałości po śmierci w trybie PvP o 10%.
  • Wydłużone okresy rozliczeń mieszkaniowych z 5 dni do 7 dni, bez podwyższania kwoty podatku
  • Zmniejszony koszt respecu za atrybuty o 60%.
  • Wszystkie punkty handlowe zostaną połączone.
  • Zwiększenie ilości monet otrzymywanych od bossów ekspedycji rozpoczynających się w Starstone Barrows o 25% i zwiększających się do ekspedycji końcowych o 100% na bossa.

Jeśli chodzi o tych gold-duperów, Amazon podobno jest w stanie wyśledzić nielegalne złoto i ukarać  takich graczy (“zablokowaliśmy już wiele kont”).

Ponadto – aby ograniczyć przelewanie skopiowanego złota na inne postacie – “dodano ograniczenia, aby uniemożliwić wymianę między graczami i transfer waluty od postaci poniżej 10 poziomu lub których konto ma mniej niż 72 godziny. Zalogowanie się po 72 godzinach życia konta umożliwi Ci handel i transfer waluty po osiągnięciu 10. Poziomu”.

Naszym celem jest dostarczanie cotygodniowych łatek, oprócz naszych głównych wydań, które usuną błędy, wprowadzą balans i nie tylko. Te poprawki i wydania wymagają przestojów serwera. Po uruchomieniu nasze przestoje miały miejsce w czasie największej oglądalności w UE i napotkaliśmy również problemy, które wymagały dłuższego przestoju niż planowano lub komunikowano. Rozumiemy, że jest to frustrujące doświadczenie i może sprawiać wrażenie, że faworyzujemy niektóre regiony. Słuchaliśmy opinii społeczności i testowaliśmy kilka różnych przedziałów czasowych, aby określić najmniejszą liczbę graczy dotkniętych tym problemem. Jeśli to możliwe, wykonujemy również konserwacje, które odbywają się region po regionie, przy odpowiednim najniższym zużyciu, ale nie zawsze jest to dostępne w przypadku dużych aktualizacji.

Bardzo ciężko pracujemy, aby być bardziej aktywnymi komunikatywni. Chcemy nadal wprowadzać dalsze ulepszenia, zwłaszcza w zakresie działania naszej listy znanych problemów i narzędzia do śledzenia błędów. Słyszymy Wasze opinie i będziemy wspólnie pracować nad ulepszeniem New World.

No cóż, Amazonowi życzymy Wszystkiego Najlepszego. Może za kilka tygodni, może za kilka miesięcy uda im się naprawić przynajmniej część problemów New World. Bo naprawdę chcemy napisać jakiegoś “pozytywnego” newsa o tej grze:)

Pamiętajcie, że żaden MMORPG nie był idealny na początku swojej drogi.

Zobacz także

14 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz