New World ma zepsute bany. Gracze zgłaszają innych graczy, aby pozbyć się ich z PvP

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
16 7850
New World ma zepsute bany. Gracze zgłaszają innych graczy, aby pozbyć się ich z PvP

Jeden z minusów New World, który pojawił się w naszym niedzielnym artykule, dotyczył “nadużywania systemu raportów przez graczy”.

Już wyjaśniamy, o co chodzi.

Pierwotnie taka funkcja – i dotyczy to każdej produkcji Massively Multiplayer Online – ma służyć zgłaszaniu osób, które w jakiś sposób łamią regulamin gry. Czy to poprzez korzystanie z nielegalnych programów, czy to poprzez niekulturalne zachowanie.

Niestety, w New World służy on także… do wykluczania z wojen graczy z przeciwnych frakcji i kompanii. 

Amazon Games Studios tak skonstruowało “Nowy Swiat”, że gdy dany gracz zostanie zgłoszony przez wiele osób w krótkim czasie, zostanie automatycznie zablokowany/zbanowany na 24 godziny. Wyobraźcie sobie: przygotowujecie się do ważnej bitwy PvP, a tu nagle jedna, druga, kolejna osoba z Twojej kampanii zostaje wykluczona z gry, mimo że nic nikomu nie zrobiła.

Zostałem zbanowany 4 razy w ciągu 5 dni. To zdecydowanie poważny problem.

 

Więc moja kompania ma dzisiaj wojnę, a kompania, z którą będziemy walczyć, zgłosiła naszych najlepszych graczy, aby dostali tymczasowy 24-godzinny zakaz i nie mogli uczestniczyć w wojnie. Fajnie, gdyby zespół administracyjny naprawdę mógł się temu przyjrzeć. Jeśli to nie jest oszustwo ze strony drugiej kompanii poprzez wyraźne nadużycie systemu, to nie wiem co to jest. En0ka, Rylynn, Sticc i Dankrng są obecnie jednymi z naszych najlepszych graczy i tak się złożyło, że wszyscy zostali zgłoszoni i otrzymali 24-godzinne bany w dniu naszej wojny i nie będą mogli w niejj uczestniczyć.

Co prawda na początku Amazon twierdził, że system banów nie jest automatyczny i każde zgłoszenie jest ręcznie “sprawdzane” przez ludzi…

… ale potem się z tego wycofano. To jest fizycznie niemożliwe, aby sprawdzić tysiące, dziesiątki tysięcy zgłoszeń na dzień. “Can automatically ban with too many reports on a short period of time”.

Niestety, to wszystko dowodzi tylko tego, że pewne funkcje New World nie zostały należycie przetestowane przed premierą. A szkoda, bo teraz cierpi na tym sama gra, a rozgrywka PvP odbywa się na nieuczciwych zasadach. 

Ale wiecie, co jest w tym najgorsze? Że ten problem istniał już w przypadku lipcowej bety i był szeroko komentowany na Reddicie (np. TUTAJ). Mimo tego AGS nie załatwiło sprawy i teraz jesteśmy świadkami takich cyrków. 


16 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube