New World nie doda teraz mini-mapy, ale nie zbanuje za takie mody

New world minimap

Odsuwając na bok wszystkie błędy, niedoróbki, problemy, czy inne wtopy New World, kwestia wierzchowców oraz mini-mapy często poruszana jest przez społeczność. O ile ten pierwszy temat został wyjaśniony, tak drugi wciąż wypływa na powierzchnię. Amazon oficjalnie zatem poinformowało, że wprowadzony w grze kompas jest tym, co pozostanie w New World i koniec kropka. Żadnej mini-mapy nie będzie, a przynajmniej w tym momencie.

Nie oznacza to jednak, że gracze nie mogą stworzyć własnej. Powstały już odpowiednie modyfikacje (mody) dodające do New World mini-mapę i Amazon o nich wie. Firma uznała jednak, że nie będzie banowała graczy za korzystanie z takich modów. Sami nie planują implementacji takich rozwiązań w swoim MMORPG-u, ale nie chcą karać graczy za korzystanie z tej opcji.

Co jednak ciekawe, sama mini-mapa może w przyszłości pojawić się w grze. Nie wiadomo kiedy i nie wiadomo czy na pewno, bowiem Amazon aktualnie koncentruje swoje siły na innych aspektach New World. Nie planują przeznaczać środków na takie rozwiązania, skoro muszą podnieść z kolan całą grę. Dlatego pozwalają graczom na tworzenie tego moda, jeśli chcą, chociaż sami uważają, że kompas bardziej wpisuje się w filozofię Aeternum, a także lepiej działa na immersję.

Zobacz także

6 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz