New World “smaży” nowe karty graficzne. Gracze ostrzegają innych graczy

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
29 30578
New World “smaży” nowe karty graficzne. Gracze ostrzegają innych graczy

Narzekacie na kolejki, ale okazuje się, że to najmniejszy z problemów New World.

Gracze donoszą, że nowa produkcja Amazonu ma kłopoty z kartami graficznymi RTX 3090, a w szczególności z modelem EVGA RTX 3090 (FTW3), który kosztuje w Polsce – bagatela – 10 tysięcy złotych (to jedna z najdroższych, ale także najmocniejszych kart na rynku). 

Na oficjalnym forum (TUTAJ), Twitterze (TUTAJ) lub Reddicie (TUTAJ) można przeczytać relacje kolejnych osób, których 3090-tki, po zetknięciu z New World, dochodziły do ekstremalnie wysokich temperatur (oraz nagłych skoków mocy), co niestety – w kilku przypadkach – skończyło się całkowitym usmażeniem/uśmierceniem GPU.

Nie ma żartów. Jeśli posiadacie u siebie RTX 3090 i akurat mieliście ochotę sprawdzić New World, to radzimy wstrzymać się z rozgrywką. Szkoda ryzykować utraty tak drogiego sprzętu.

Najgorsze, że nie wiadomo, co powoduje tak ogromne problemy akurat z tym modelem karty graficznej. Być może jakaś ukryta wada fabryczna, która – w połączeniu z New World – działa jak zapalnik.

Póki co Amazon nie odniósł się do sytuacji, ale takowy komunikat – prędzej czy później – musi się pojawić. To zbyt poważny problem, aby można go było ignorować. Szczególnie że dotyczy coraz większej liczby gamerów.


29 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube