New World “smaży” nowe karty graficzne. Gracze ostrzegają innych graczy

Dodany przez guru ponad rok temu
37 30209
New World “smaży” nowe karty graficzne. Gracze ostrzegają innych graczy

Narzekacie na kolejki, ale okazuje się, że to najmniejszy z problemów New World.

Gracze donoszą, że nowa produkcja Amazonu ma kłopoty z kartami graficznymi RTX 3090, a w szczególności z modelem EVGA RTX 3090 (FTW3), który kosztuje w Polsce – bagatela – 10 tysięcy złotych (to jedna z najdroższych, ale także najmocniejszych kart na rynku). 

Na oficjalnym forum (TUTAJ), Twitterze (TUTAJ) lub Reddicie (TUTAJ) można przeczytać relacje kolejnych osób, których 3090-tki, po zetknięciu z New World, dochodziły do ekstremalnie wysokich temperatur (oraz nagłych skoków mocy), co niestety – w kilku przypadkach – skończyło się całkowitym usmażeniem/uśmierceniem GPU.

Nie ma żartów. Jeśli posiadacie u siebie RTX 3090 i akurat mieliście ochotę sprawdzić New World, to radzimy wstrzymać się z rozgrywką. Szkoda ryzykować utraty tak drogiego sprzętu.

Najgorsze, że nie wiadomo, co powoduje tak ogromne problemy akurat z tym modelem karty graficznej. Być może jakaś ukryta wada fabryczna, która – w połączeniu z New World – działa jak zapalnik.

Póki co Amazon nie odniósł się do sytuacji, ale takowy komunikat – prędzej czy później – musi się pojawić. To zbyt poważny problem, aby można go było ignorować. Szczególnie że dotyczy coraz większej liczby gamerów.


37 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube