New World sprzedaje się jak świeże bułeczki. Największy bestseller na Steam

Dodany przez guru około 2 lata temu
17 8870
New World sprzedaje się jak świeże bułeczki. Największy bestseller na Steam

Nie wiemy, ile pochłonęło wyprodukowanie New World (50, 80, 100, 150 milionów dolarów), ale wiemy, że już wkrótce Amazon Games może liczyć na zwrot części kosztów. 

New World sprzedaje się jak świeże bułeczki. Od dwóch tygodni, czyli od momentu rozpoczęcia Closed Bety, “Nowy Świat” jest największym bestsellerem na Steamie.

Żadna inna gra nie może się równać z NW pod względem sprzedanych egzemplarzy.

Ciekawostka: na drugim miejscu w Top Bestsellers mamy… New World Deluxe Edition, czyli droższą o 30 złotych wersję gry.

To ile dokładnie jest tych sprzedanych egzemplarzy? Trudno powiedzieć, ale np. strona PlayTracker.com informuje, że New World sprzedał się dotychczas w 650 tysiącach egzemplarzy.

Imponująca liczba  - szczególnie na grę, która jeszcze oficjalnie nie zadebiutowała na rynku - ale mimo wszystko musimy wziąć pewną poprawkę na wynik.

Wiele osób kupiło New World w Pre-Orderze tylko dlatego, żeby zagrać w Closed Betę, a potem – jeśli dzieło Amazonu nie przypadło do gustu – zwrócić swój zakup i odzyskać pieniądze. Dlatego z tych 650 tys. może się zrobić trochę mniej (trudno oszacować, jaki będzie procent zwrotów).


Amazon Games nie powinno jednak narzekać. Hype na New World jest ogromny i gierka na pewno odniesie wielki sukces marketingowy. Pytanie – co potem?

MMORPG-i to długoterminowe projekty, które wymagają specjalnego traktowania i regularnych aktualizacji potrzebnych do tego, aby osoby zostały na serwerach przez kolejne tygodnie, miesiące i lata.


17 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube