New World stracił połowę graczy w trzy tygodnie!

Dodany przez guru około 2 lata temu
37 27793
New World stracił połowę graczy w trzy tygodnie!

To nie jest hejt.

To nie jest krytyka.

To nie jest atak.

To nie jest pomówienie.

To nie jest szukanie dziury w całym.

To jest czysta najprawdziwsza prawda.

Prawda, która jest dla New World bardzo <szukam odpowiedniego słowa> niepokojąca. Nowy MMORPG Amazonu stracił w trzy tygodnie (i dwa dni) prawie połowę aktywnych graczy.

Dokładnie 48,5%!!!

Z rekordowych 913 tysięcy równocześnie zalogowanych osób, które bawiły się w New World zaraz po premierze, zrobiło się teraz… 470 tysięcy.

via SteamDB.info

via SteamCharts.com

Żeby była jasność. Wyniki New World – w porównaniu do innych gier MMORPG na Steamie (i nie tylko) – nadal są fenomenalne, ale mimo wszystko nie możemy pozostać obojętni na postępujący regres gry.

“Nowy Świat” traci z każdym dniem i teraz pojawia się pytanie, gdzie jest ta faktyczna granica, po której na serwerach zostaną najtwardsi fani, którzy za żadne skarby nie opuszczą Aeternum. Bo właśnie takie osoby stanowią siłę każdej produkcji Massively Multiplayer Online (od WoW-a, Final Fantasy XIV, Elder Scrolls Online, Albion Online… po Tibię czy Metin2).

To także wyzwanie dla Amazonu, który w celu utrzymania populacji powinien już myśleć o jakiejś nowej zawartości.


Będziemy obserwować sytuację i za jakiś czas obiecujemy kolejny raport z “Nowego Świata”. Przekonamy się, czy spadek postępuje, zatrzymał się, czy może AGS zdołało odwrócić trend.

A na koniec prosimy o komentarz, czy nadal bawicie się w New World, czy może dołączyliście do tych 48,5% osób, które zdecydowały się odpocząć (tymczasowo lub permanentnie) od gry?


37 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube