New World to żart. Kolejny gold exploit - Amazon wyłącza cały handel w grze!

2

To już nie jest śmieszne. To jest smutne.

Kilka godzin temu na światło dzienne wypłynął kolejny błąd, bug, exploit w New World (jak zwał, tak zwał), który powodował duplikowanie/kopiowanie złota. “Świadomi” gracze w bardzo krótkim czasie wzbogacili się o nieskończone ilości złota.

Nie muszę chyba dodawać, że będzie to miało destrukcyjny wpływ na ekonomię w grze.

Jak działa ów exploit? Nie chcemy spoilerować, więc po prostu obejrzyjcie ten filmik:

Co robi Amazon Games? Wydaje komunikat… i wyłącza handel, wszelkie formy wymiany w całym New World, co jasno dowodzi, że nie mają pojęcia, jak to załatać. 

Jesteśmy świadomi potencjalnego exploita polegającego na kopiowaniu złota i tymczasowo wyłączamy wszelkie formy transferu pomiędzy graczami (tj. wysyłanie waluty, skarbiec gildii, punkt handlowy, wymiana między graczami).

Wobec każdego gracza, który zaangażował się w wykorzystanie tego exploita, zostaną podjęte działania.

Po zbadaniu exploita polegającego na powielaniu złota i gotowości do ponownego włączenia transferu, zaktualizujemy ten post.

Dziękuję za zrozumienie.

Wiedzieliśmy, że New World ma pewne problemy techniczne, ale to już gruba przesada. W każdym kolejnym dniu dowiadujemy się o mankamentach gry, a w internecie pojawia się coraz więcej krytycznych głosów pod adresem AGS – nawet wśród osób, które dotąd broniły zaciekle New World.

– “Ta gra to scam”

– “Tak to niestety jest jeśli za kodowanie gry biorą się osoby bez pojęcia”

– “To koniec ekonomii w NW”

– “Albo robią rollback, albo dalsza gra nie ma sensu”


UPDATE: podobno to nie jest nowy bug/exploit, który powstał dzisiaj lub wczoraj 

UPDATE: podobno jest to jeden z wielu sposobów na duplikowanie złota!

UPDATE: chodzi plotka, że istnieją specjalne Discordy, gdzie gracze dzielą się pomiędzy sobą "wariantami" na zdobycie złota, materiałów czy przedmiotów poprzez exploity, część z nich wypływa do internetu, część nie ("kto miał zarobić, już zarobił")

UPDATE: patrzcie, co się dzieje na stronach zajmujących się Gold-Sellingiem... nagle pojawiły się tam ogromne ilości złota, a cena golda spada z minuty na minutę

UPDATE: zamiast naprawy, Amazon rozpoczął... banowanie osób - tylko co to da, jeśli większość golda została już przelana lub sprzedana za real kasę. Ekonomia gry na wielu serwerach przestanie istnieć, a tego raczej nie da się już uratować - no chyba, że AGS zdecyduje się na rollback lub wipe serwerów.

***

UPDATE: właśnie pojawił się kolejny gold-dupe expolit, który niestety działa...

W tej chwili, jeśli jesteś właścicielem miasta i ulepszasz cokolwiek w mieście, umieśc to złoto w banku Twojej kompanii, a ulepszenie nigdy się nie rozpocznie. Możesz po prostu zrobić to wiele razy i zdobyć nieskończone złoto.

Jeśli rozpoczniesz ulepszenie miasta, twoje złoto nie zostanie ci odebrane i ulepszenie się nie rozpocznie, ale jeśli ponownie się połączysz, otrzymasz koszt ulepszenia dodany do portfela kompanii.

Zobacz także

74 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz