New World w kryzysie – najmniej graczy w historii

Dodany przez guru 3 miesiące temu
30 5191
New World w kryzysie – najmniej graczy w historii

Oszacowanie liczby aktywnych graczy w przypadku New World jest o tyle proste, że gra jest dostępna tylko na jednej platformie (Steam), więc tamtejsze wyniki przedstawiają realną bazę graczy.

Niestety, Amazon Games nie ma powodów do zadowolenia, bo populacja ich sztandarowego MMORPG jest najniższa (!!!) w historii.

W miniony weekend (chociaż ten trend utrzymuje się od początku lutego) zanotowano tam mniej niż 15 tysięcy “players online”. To niesławny rekord. 

New World przez długi czas utrzymywał swoje żelazne 20-30 tys. graczy, ale ostatnie tygodnie to zauważalny i niestety postępujący spadek zainteresowania “Nowym Światem”.  

Teraz:

Ostatnie półrocze:

Cały wykres: 

Jeśli porównać obecne wyniki z wynikami z czasu premiery, z New World ubyło 98,5% aktywnych playerów, a nowe osoby – jak widać na wykresie – raczej nie mają ochoty wypróbować NW.

Oczywiście, najbliższy sezon z usprawnieniami walki, animacji oraz głównego wątku fabularnego (premiera w marcu) na pewno wpłynie na wzrost aktywności, ale raczej będzie to plus 5-10 tysięcy osób do obecnego wyniku, nie więcej.

New World raczej może zapomnieć o powrocie do kilkuset tysięcy osób online. No chyba że przeszedłby na Free-To-Play…

https://store.steampowered.com/app/1063730/New_World/

 


30 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube