New World wprowadza jutro Item Shop. Oto, co się tam znajdzie...

Dodany przez guru ponad rok temu
7 9381
New World wprowadza jutro Item Shop. Oto, co się tam znajdzie...

Dobra, zapomnijcie o poprzednim newsie z New World.

Dosłownie godzinę po publikacji naszego materiału, Amazon wystosował własny (oficjalny) komunikat (TUTAJ) dotyczący sklepiku gry, kończąc tym samym dyskusję o tym, czy New World będzie czy nie będzie P2W.

Poznaliśmy zawartość Item Shopu, a ponadto dowiedzieliśmy się, że ów Sklepik trafi do New World… już jutro.

(jako że komunikat jest dostępny w języku polskim, nie będziemy się tutaj bawić w lanie wody lub tłumaczenia. Po prostu przekopiujemy duże fragmenty tego, co napisał Amazon)

***

***

Przedmioty w sklepie w grze mają naturę kosmetyczną i nie zapewniają żadnej przewagi w rozgrywce. Wraz z rozwojem projektu być może dodamy nowe kategorie przedmiotów w zależności od zapotrzebowania graczy.  Mogą się tu zdarzyć błędy, dlatego chcemy rozpocząć testy oraz współpracować ze społecznością. W ramach testu udostępnimy w sklepie przykładowe: skórkę, gest oraz barwnik (nie będą to dokładnie te same przedmioty, które trafią później do oferty, ale pozwolą wam ocenić planowany asortyment).

Chcemy, aby w sklepie w grze znajdowały się przedmioty, które będą dla graczy na tyle wartościowe, że będą mieli ochotę je kupować. Naszym zamiarem nie jest – i nigdy nie będzie! – stworzenie wrażenia, że gracze muszą coś kupić, żeby czerpać radość z gry. Postawiliśmy sobie trzy cele:

MOŻLIWOŚCI EKSPRESJI

Przedmioty kosmetyczne sprzedawane w New World zostały zaprojektowane tak, by gracze mogli kształtować swoje postaci. Kolejne aktualizacje zawierać będą nowe barwniki i skórki strojów oraz broni, dzięki którym można dostosować postać. Dodamy również tematyczne meble dekoracyjne oraz fantastyczne zwierzaki domowe. Przedmioty kosmetyczne nie dają postaci żadnych korzyści ani ulepszeń cech.

Podczas podróży przez Aeternum gracze mogą znaleźć i zdobyć bogaty wachlarz różnorodnych przedmiotów. Sklep w grze zapewnia dodatkowe elementy personalizacyjne i kosmetyczne o tej samej jakości estetycznej. Nie chcemy, żeby oferowane przedmioty kosmetyczne były lepsze – mają być po prostu inne od elementów znalezionych podczas rozgrywki. Wiemy, że gracze poświęcają dużo czasu na zdobywanie wyposażenie i nie mamy zamiaru w żaden sposób obniżać wartości ich ulubionych przedmiotów. Bardzo często przedmioty ze sklepu są dodatkiem dla graczy, którzy odgrywają role albo lubią często zmieniać wygląd.

Poniżej kilka przykładów wyposażenia, które można znaleźć w grze oraz tego, które będzie dostępne w sklepie.

 

 

RÓWNE ZASADY DLA WSZYSTKICH 

Zawartość sklepu w grze nie zapewni graczom żadnej przewagi w rozgrywce PvE i PvP. Nie chcemy udostępniać w ramach ofert niczego, co wygląda jak elementy „kup, aby wygrywać”. Żaden przedmiot ze sklepu nie zapewni natychmiastowego wzrostu ogólnej punktacji wyposażenia, punktów doświadczenia. Nie wpłynie również na kontrolę terytorium. Nie będzie tam ani jednego przedmiotu, który wprowadzi nowe mechaniki w rozgrywce. Gracze nie powinni nigdy czuć, że muszą wydać dodatkowe pieniądze, aby w pełni cieszyć się New World po zakupie gry. Zakup w momencie premiery umożliwi cieszenie się całością zawartości.

ZADBANIE O WETERANÓW ORAZ NOWOPRZYBYŁYCH

Aeternum będzie pełne doświadczonych graczy, ale spodziewamy się, że na jego brzegach przez lata będą lądować też nowicjusze.

Jakiś czas po premierze zastanowimy się nad nowymi przedmiotami, które mogą wpłynąć na takie elementy jak premia do PD za wypoczęcie zdobywane w grze i możliwe do kupienia w sklepie. Umożliwi to graczom, którzy pojawią się w Aeternum później nadgonienie poziomów ich znajomych w odpowiadającym im tempie oraz wspólną rozgrywkę z nimi w trybach końcowych. Przy tym nie stworzy to ryzyka wystąpienia zjawiska „kup, aby wygrywać”. Moment dodania jakichkolwiek tego typu elementów zależeć będzie od życzeń graczy. Chcemy sprawdzić, jak nowi gracze radzą sobie w grze jakiś czas po premierze. Co ważne, nawet jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie tych elementów, będzie można je zdobyć również w samej grze.

***

Premiera New World 31 sierpnia. 


7 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube