New World znowu dzieli swoich graczy kontrowersyjnymi decyzjami?

Dodany przez PefriX około rok temu
6 4981
New World znowu dzieli swoich graczy kontrowersyjnymi decyzjami?

Zamieszczona dzisiaj informacja nie jest żadną nowością. I nie chodzi o podział wśród graczy New World, tylko o zapowiedzenie zmian przez Amazon. Deweloper przekazał swojej społeczności, że wprowadzi zmiany w „major perks”, a także podwyższy w aktualizacji-dodatku Gear Score. Zmieni również sposób jego wyliczania i formę działania, oferując zupełnie nowy system. W czym więc problem?

W zorganizowanym Q&A zapytano, czyli obecny gear na poziomie maksymalnie 625 będzie można wzmocnić do nowego, wyższego. Amazon poinformowało, że… nie. I jak możecie się domyślać, rozpętało się piekiełko, które trwa już w sumie tydzień. O co chodzi?

Jedna strona barykady obrzuca łajnem twórców New World. Gear zdobywany w tym MMORPG obarczony jest losowością, wypełnioną RNG i posypaną nutką szczęścia. Generalnie, aby zdobyć idealny sprzęt, trzeba się mocarnie napocić, ale przede wszystkim nie mieć pecha. Teraz z kolei osoby, które poświęciły czas i surowce, dowiadują się, że wszystko to pójdzie do kosza wraz z nowym systemem. Nie będą bowiem mogły ulepszyć swojego sprzętu do wyższego poziomu.

Drugi obóz zaznacza z kolei, że Amazon nie podało, jak zmiana będzie działała i czy faktycznie gracze będą aż tak poszkodowani. Do tego zwracają uwagę, że prawie w każdym dużym MMORPG-u z dodatkami, przy wyjściu nowego rozszerzenia starego ekwipunku można się pozbyć. Nie ma on większego znaczenia, bo i tak trzeba zdobywać sprzęt z nowego dodatku-aktualizacji. Jest to tzw. gear trademill i to nic nowego.

Dodatkowo, jeśli Amazon nie wprowadziłoby zmian w Gear Score, to część osób wykorzystałoby nafarmione materiały, aby natychmiastowo wzmocnić ekwipunek z 625 do najnowszego max poziomu. Ten argument jest odbijany i niektórzy wskazują, że deweloperzy mogliby po prostu dodać nowy surowiec dla tego wyższego poziomu sprzętu. Co się zaś tyczy „gear trademill”, to w New World jest to o tyle problematyczne, że jak wspomniałem, zabawa w zdobywanie nowych przedmiotów obarczona jest sporą losowością, więc jest to inaczej odczuwalne.

Ja z kolei podkreślam, że Amazon w zasadzie jeszcze niczego nie ogłosiło. Szczegóły na temat dopiero zostaną podane, więc nie ma co panikować. Ostatecznie, jeśli obecny system w New World jest wadliwy i deweloperzy wprowadzą lepsze rozwiązanie, to trzeba będzie to przeboleć, skoro wyjdzie to na dobre. Równocześnie, może wcale nie będzie tak źle? To wszystko jest jedynie gdybaniem i ostatecznie zobaczymy, jak to się odbije na populacji osób grających w ten tytuł. Oczywiście całość „opisałem” pobieżnie — więcej informacji znajdziecie chociażby na Reddit.


6 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube