New World znowu ma wyłączony handel. Odkryto kolejny bug z kopiowaniem

2 (1)

Wracamy niestety do smutnej rzeczywistości New World.

W grze pojawił się właśnie kolejny dupe-bug, który pozwalał kopiować trofea – czyli specjalne przedmioty do domków, dzięki którym podnosimy nasze szanse w różnych dziedzinach gry (ulepszony crafting, szansa na lepszy loot itd.).

Jeszcze w sobotę Trofea chodziły po kilkadziesiąt tysięcy golda, jednak w ciągu zaledwie jednego dnia rynek NW został zalany tysiącami egzemplarzy trofeów, co spowodowało spadek ceny nawet o 80%!!!

Chyba nie musimy dodawać, że tak wielka ilość przedmiotów w tak krótkim czasie mogła pochodzić jedynie z nielegalnego procederu. Czyli w tym przypadku kopiowania…

Co zrobił Amazon Games? To, co przy ostatnim dupe-bugu. Zablokował handel i wszelkie możliwe transakcje w grze.

Zdajemy sobie sprawę, że na forach i w mediach społecznościowych krąży informacja o duplikującym błędzie. Dlatego wyłączamy wszelkie formy transferu bogactwa między graczami (tj. wysyłanie waluty, skarbiec gildii, punkt handlowy, handel gracz z graczem) na czas dochodzenia. Wobec każdego gracza, który zaangażował się w wykorzystanie tego exploita, zostaną podjęte działania. 

Po zbadaniu exploita duplikacji i gotowości do ponownego włączenia transferu zaktualizujemy ten post.

Dziękuję za zrozumienie.

Naprawdę nie chcemy się tutaj pastwić nad New World, ale…

CZY TO KIEDYKOLWIEK SIĘ SKOŃCZY? Ile jeszcze będziemy słyszeć o takich destrukcyjnych bugach, które raz za razem niszczą ekonomię gry. O ile oczywiście można jeszcze mówić o ekonomii w New World.

Zobacz także

44 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss

Kalendarz