New World został najgorszym MMORPG 2021 roku

Dodany przez guru 11 miesięcy temu
29 10069
New World został najgorszym MMORPG 2021 roku

Lud przemówił. Użytkownicy MMORPG.org.pl przemówili.

W tym roku zrezygnowaliśmy z tradycyjnych wyborów na najlepszą grę. Ale nie dlatego, że nie było kogo nominować (znalazłoby się wiele ciekawych tytułów np. Elyon, Swords of Legends Online czy Mortal Online 2), ale dlatego, że mijający rok miał jednego głównego bohatera.

New World.

Była to nie tylko największa premiera MMORPG w 2021 roku, ale także największa premiera MMORPG ostatniej dekady. Żaden inny tytuł z naszego gatunku nie osiągnął takich wyników (913 tys. osób online na Steamie, prawie 500 otwartych serwerów) jak dzieło Amazon Games. Ani Final Fantasy XIV, ani Elder Scrolls Online, ani TERA Online, ani ArcheAge, ani Blade & Soul, ani także ostatnie dodatki WoW-a.

Początkowo wydawało się, że New World jest murowanym faworytem do zostania “Najlepszą Grą MMORPG 2021”. Wszyscy grali, wszyscy chcieli grać w NW, nie bacząc na cenę gry, wymagania sprzętowe czy gigantyczne kolejki.

Niestety, im dalej w las, tym odkrywaliśmy coraz więcej mankamentów “Nowego Świata”. Wspaniała grafika, fantastyczne udźwiękowienie czy niezły dubbing PL były wypierane przez coraz bardziej kuriozalne błędy. Błędy, które absolutnie nie miały prawa wydarzyć się w tak wielkiej i tak wysokobudżetowej produkcji. Pół biedy, gdyby dotyczyły typowych problemów technicznych, jak na przykład optymalizacji. Niestety, bugi/exploity pozwoliły także na kopiowanie przedmiotów, kopiowanie złota czy osiąganie nieśmiertelności w PvP. To kompletnie zaburzyło ekonomię gry i zniszczyły niejeden serwer.

Doszedł do tego monotematyczny content, brak doświadczenia Amazonu w wydawaniu gier Massiely Multiplayer Online, no i tragedia gotowa.

Dlatego właśnie przy New World nie możemy postawić znaku równości. Dla jednych będzie to next-genowa gra MMORPG, która w pewnym elementach wyznaczyła nowe trendy. Dla innych będzie jednak synonimem amatorszczyzny i kaszankową grą, która nie miała prawa wejść na rynek w takiej formie.

Wyniki ankiety (prawie 3,000 głosów):

Wyniki nie pozostawiają wątpliwości. 64% ankietowanych uznało New World za najgorszego MMORPG 2021 roku. A może nie tyle najgorszego, co najbardziej rozczarowującego.

New World na pewno jest ciekawszym produktem niż jego tegoroczni konkurenci, jednak pod względem awaryjności, funkcjonalności czy grywalności znajduje się daleko w tyle za tamtymi tytułami.

Dziękujemy za wszystkie głosy.


29 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube