New World został zainspirowany WoW-em, Ultimą Online, Black Desert… i Diablo

Newek

Polecamy zajrzeć do ostatniego wywiadu Scota Lane’a (Game Directora New World) dla serwisu GamesIndustry.biz. Dyrektor New World zdradza tam, co wpłynęło na rozpoczęcie produkcji i jakie tytuły posłużyły jako inspiracja.

Pan Lane przyznał, że jest głęboko zakochany w gatunku MMO. Od dawna fascynują go takie gry jak World of Warcraft, Ultima Online czy Black Desert. Ale nie tylko one. Pan Lane lubi także survivale oraz Action-RPG w stylu Diablo czy Dark Souls.

Totalny miks gatunków, który w mniejszym lub większym stopniu został przeniesiony do New World. No bo zobaczcie na konstrukcję rozgrywki – trudno wskazać drugiego takiego MMO na rynku. Mamy tutaj trochę RPG, trochę Action, trochę survivalu, trochę sandboxa… "Uwielbiamy gry MMO. Uwielbiamy RPG akcji. Uwielbiamy inne gry. To po prostu wydawało się naprawdę fajne połączenie".

W przeszłości mieliśmy kilka naprawdę dobrych MMO. Final Fantasy 14 jest niesamowite. Black Desert również. Wygląda jednak na to, że od jakiegoś czasu nie było żadnego nowego hitu...

Pan Lane obiecał również, że jego ekipa postara się dostarczać regularne aktualizacje do New World, przynajmniej jeden patch na miesiąc. Możliwe są również rozszerzenia, ale nie wiadomo, na jakiej zasadzie będą dostarczane. Za darmo czy w formie DLC.

Póki co wiadomo, żę New World będzie grą B2P z opcjonalnymi kosmetycznymi mikrotransakcjami. Raczej nie będzie żadnego miesięcznego abonamentu.

Zobacz także

3 komentarzy