Niesamowita historia z FFXIV. Sekretnie walczył z rakiem, bo nie chciał utrudniać prac nad grą

Soke

W ostatni weekend miał miejsce FINAL FANTASY XIV Digital Fan Festival 2021 (w skrócie FanFest) – czyli coroczny konwent fanów FFXIV, na którym zobaczyliśmy nowości związanych z dodatkiem “Endwalker”.

Jednak najważniejsze sceny rozgrywały się pod koniec festiwalu. Masayoshi Soken – główny kompozytor Final Fantasy XIV – wyznał, że zaraz po wybuchu pandemii koronawirusa zdiagnozowano u niego raka, co zmusiło do go wielomiesięcznego leczenia w szpitalu.

Poprosił jednak Naokiego Yoshidę (dyrektora FFXIV i swojego serdecznego przyjaciela), żeby pozwolił mu kontynuować prace nad muzyką do “Endwalker” (“bo nie miałbym tam, po co żyć”) i żeby na początku utrzymał jego chorobę w tajemnicy przed innymi deweloperami.

Pan Masayoshi Soken nie chciał po prostu, aby jego koledzy i koleżanki ze Square Enix martwili się o niego. Nie chciał również, aby jego “niedyspozycja” wpłynęła na rozwój prac czy nawet opóźnienie Final Fantasy XIV: Endwalker. – “Ponieważ gracze czekają na to…”.

Udało się. Masayoshi Soken odniósł podwójne zwycięstwo. Pomimo problemów i bardzo ciężkiej chemioterapii, ukończył muzykę do Endwalker, a jego rak – jak sam przyznał – znajduje się obecnie w remisji.

Całe to wyznanie, a w szczególności osobiste pojawienie się Pana Sokena na festiwalu (pierwszy raz od jego “sekretnej” walki z rakiem - z powodu pandemii nikt z przyjaciół nie mógł go odwiedzić w szpitalu), spowodowało bardzo emocjonalną reakcję Yoshiego-P.

Sami zobaczcie:

Społeczność gry także nie zawiodła. Fani FFXIV życzą Panu Sokenowi wszystkiego najlepszego i dziękują mu za jego heroiczną postawę.

Bo – jak wszyscy twierdzą – Final Fantasy XIV to coś więcej niż gra…

Zobacz także

16 komentarzy