Są wyniki. Nigdy w życiu nie graliście w... WoW-a, Metina2, Tibię, GW2 czy L2?

Ankieta

To była nietypowa ankieta. Do jednego worka wrzuciliśmy pięć bardzo popularnych gier MMORPG i zapytaliśmy was, w jaki z tytułów nigdy w swoim życiu nie graliście. 

Wśród kandydatów znalazły się Święta Trójca, czyli World of Warcraft (wiadomo), Lineage 2 (legenda), Guild Wars 2 (najgorętszy MMORPG po 2012 roku), a do tego dwójka „kultowych” gier, które zyskały wśród Polaków duże „uznanie”, czyli Metin2 i Tibia. 

Wyniki są dość zaskakujące. Okazuje się, że najwięcej osób nigdy nie grało… w Tibię (aż 31%), co akurat jest trochę dziwne. Wszyscy znają Tibię, wszyscy komentują, wszyscy czytają newsy (tibijskie artykuły mają kilka razy więcej wyświetleń od innych postów), ale nie wszyscy grają w pikselowe dzieło czterech studentów z Niemiec. Może powodem jest „brzydka” grafika, a może niezbyt pozytywna renoma Tibii, która kojarzy się z gimbusami rzucającymi w matkę krzesłem. 

Drugim „kultowym” MMORPG, w którego nigdy nie graliście jest Lineage 2. To też zaskoczenie. Niby legenda gatunku, ale 26% naszych użytkowników nigdy nie bawiło się w ten tytuł. 

Dalej World of Warcraft z 21% głosów. Wstyd Panowie (i Panie). Król wszystkich MMORPG, który zarobił więcej kasy niż każdy inny produkt z branży gier wideo , a wy nigdy go nigdy nie odpaliliście. Rozumiemy, że nie każdego stać na pudełko i abonament, ale na Boga – mamy darmowego triala… i mamy pirackie serwery. Grać w MMORPG, ale nie zagrać w WoW-a, to trochę niepoważne. 

A zwycięzcą naszego zestawienia i MMORPG został nie kto inny jak Metin2. Tylko 10% naszych czytelników nigdy nie grało w „metka”. Cała reszta, przynajmniej raz w swoim życiu, miała styczność z tym dziełem. To jeszcze raz potwierdza, że Metin2 cieszy się w Polsce niesamowitą popularnością. No cóż, co kraj, to obyczaj. 

Dziękujemy za wszystkie głosy i zapraszamy do nowej ankiety. 

Zobacz także

33 komentarzy