Nowym bóstwem w SMITE będzie przedstawiciel religii voodoo

Maxresdefault

Ach, Hi-Rez dalej zaskakuje. Chociaż w tym przypadku, nowego bóstwa nie wszyscy muszą kojarzyć. Niemniej Baron Samedi jest bohaterem kilku mitów oraz wielu książek, czy opowiadań.

Dobra, konkrety. Następnym bóstwem w SMITE będzie Baron Samedi, przedstawiciel religii voodoo. Nie wiadomo kiedy zasili panteon nadnaturalnych istot oraz jakimi zdolnościami będzie się cechował. Sporo osób zwraca uwagę, że pewnie będzie magiem zadającym obrażenia, ale również leczącym.

Jeśli chodzi o historię, to serwuję zawsze niezawodny wpis z Wikipedii:

„Baron Samedi (dosłownie: Baron Sobota) – w religii voodoo duch (loa), przywódca i ojciec wszystkich duchów śmierci Guédé, pan podziemi, mistrz magii. Jego żoną jest Maman Brigitte. Święto Barona trwa od 30 października do 3 listopada.

Przebywa na cmentarzach pod postacią szkieletu (lub starca z długą, białą brodą), ubranego jak właściciel zakładu pogrzebowego: w czarny surdut i cylinder lub melonik. Jest lubieżny i chciwy, chętnie zagarnia ofiary złożone innym loa (istotom duchowym).

Mimo to jest niezbędny we wszystkich rytuałach voodoo, ponieważ może ułatwić lub uniemożliwić kontakt z przywoływanymi duchami zmarłych. Na Haiti, w zaduszki śpiewa się ku jego czci na cmentarzach zmysłowe, erotyczne i wesołe pieśni, aby zjednać jego przychylność.”

Poniżej znajdziecie jego zapowiedź. Jedno trzeba przyznać – zapowiada się stylowo :)

Zobacz także

34 komentarzy