Oasis-Realm to całkowicie darmowy, wokselowy sandbox MMO

Dodany przez PefriX około miesiąc temu
1 1292
Oasis-Realm to całkowicie darmowy, wokselowy sandbox MMO

Pora na kolejne indie MMO z Reddita. Tym razem padło na Oasis-Realm, które wystartowało całkowicie za darmo. Twórcy sami podkreślają, że udostępniają swój projekt całkowicie nieodpłatnie – nie ma żadnego Item Shopa, jest za to pełne Free-to-Play. Z czego więc będą opłacali serwery? Z dobrowolnych darów społeczności poprzez Patreona.

Twórcy twierdzą, że współczesne gry MMO zbyt mocno koncentrują się na gonitwie za zarobkiem. Maksymalizują zarabianie kosztem dostarczenia graczom dobrej zabawy. Dlatego Oasis-Realm idzie w drugą stronę, polegając na nieobowiązkowych wpłatach od społeczności. Czy taki model biznesowy ma rację bytu? Odpowiedzi nasuwa się automatycznie, ale kto wie, może w tym przypadku to zadziała (lub będzie wystarczające).

Czym jednak jest to całe Oasis-Realm? Wokselowym sandboksem, w którym zajmujecie jakieś terytorium, budujecie sobie na nim, handlujecie z innymi graczami, walczycie ze stworami, tworzycie ekwipunek – standard. Pewną innowacją jest sposób podróżowania poprzez „photo portals”. Robicie zdjęcie aparatem i dzięki niemu generujecie portal do danego miejsca. Na mapie nie zabraknie bossów ze specjalnymi łupami, a sam świat gry pomieścić ma tysiące osób.

Zainteresowanych Oasis-Realm zapraszam na stronę projektu. W tym przypadku chyba nie ma mowy o żadnym oszustwie, bo na razie nikt się nie skarżył.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube