Oburzenie w Final Fantasy XIV za nowy regulamin, który zabiera nam "wolność"

Dodany przez guru około 5 lat temu
18 6015
Oburzenie w Final Fantasy XIV za nowy regulamin, który zabiera nam "wolność"

To najgorętszy temat ostatniej doby, którym żyje większość fanów Final Fantasy XIV. Najlepiej świadczy o tym temat na Reddicie, który dobija już do 1500 komentarzy!

Chodzi o bardzo kontrowersyjne zmiany w polityce i regulaminie gry, które uderzają w osoby zachowujące się w nieodpowiedni sposób w stosunku do innych. Obrażanie, stalkowanie, dyskryminowanie czy nawet odnoszenie się w sposób pogardliwy do drugiej osoby będzie teraz surowo karane.

Square Enix chce zatroszczyć się o swoich graczy, aby poruszali się wyłącznie w miłym towarzystwie.  

Na papierze wygląda to naprawdę fajnie. Problem w tym, że twórcy Final Fantasy XIV chyba przesadzili ze swoją nową polityką, o czym najlepiej świadczy fala krytycznych komentarzy. 

Przykład? 

Fani FFXIV zauważyli, że zgodnie z nowymi regulacjami... nie będzie można już nawet zwrócić uwagi kompanowi z Party, że jest słaby, że źle leczy lub nie zadaje odpowiednio wysokiego damage’u, bo nawet to może zostać potraktowane jako nękanie czy obrażanie takiej osoby. I to nie oni, ale my będziemy mieli kłopoty. Kuriozalne, prawda? 

Komentarz dnia: 

" Expressions that unilaterally reject another person's opinion "

So if someone says paladins are healers , and i tell them its not i get banned ?

Śmiejcie się, ale za takie występki stracimy nawet konto. Oczywiście nie od razu. Istnieje sześć „poziomów” kar:

  1. Caution
  2. Warning
  3. Temporary Service Account Suspension (3 Days)
  4. Temporary Service Account Suspension (10 Days)
  5. Temporary Service Account Suspension (20 Days)
  6. Service Account Termination

Nie mamy nic przeciwko, żeby karanie za rasizm, seksizm, wulgaryzmy i podobne sprawy było surowsze, ale na Boga, nie popadajmy w skrajność. Nie zabierajmy graczom resztkę wolności i prawa do wyrażania opinii. To już nawet nie będzie można napisać „you are so bad" albo wywalić kogoś z drużyny za "lamienie", bo taka osoba poczuje się pokrzywdzona, poleci na skargę, a my w następny dzień obudzimy się z punktami karnymi na koncie?!

Szczegóły TUTAJ


18 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube