Od trzech miesięcy istniał w Black Desert pewien exploit, na którym mnóstwo osób zarobiło grube miliony!

2016 10 26 145407

W Black Desert afera goni aferę. Najnowsza dotyczy pewnego exploita, o którego istnieniu Kakao Games dowiedziało się dopiero teraz. Chociaż bug był obecny od premiery Valencii… prawie trzy miesiące temu. Ludzie trzymali jednak gębę na kłódkę, bo nie chcieli, aby ktokolwiek inny się o tym dowiedział.

Błąd powodował sytuację, że kopanie w piasku (w poszukiwaniu skarbów) nie pochałaniało naszej energii. Działo się to wtedy, jeśli nasz ekwipunek był zapełniony do ostatniego miejsca i dwa sloty z nich były przeznaczone na Sharpy oraz Crystal Shardy. Traciliśmy energię dopiero wtedy, kiedy wydropiliśmy jeden z tych przedmiotów. I tylko wtedy…

Oznaczało to, że ludzie mogli przekopywać pustynię całymi dniami, niespecjalnie martwić się o swoje Energy. Jak obliczył jeden z graczy, tacy exploiterzy mogli zarabiać… nawet 200 milionów na dzień. I to wszystko będąc afk, bo shoveling nie wymaga naszej obecności przy komputerze!

Kakao Games już zapowiedziało kary dla osób nadużywających buga, ale to już chyba po ptakach, jeśli ludzie sprzedawali takie konta za real pieniądze. 

Greetings Adventurers,

As you probably learned recently, a bug was discovered in the game allowing players to shovel in the desert for no energy cost at all. Granting them the possibility to only lose energy when they were getting a Crystal Shard.

This is indeed considered an exploit and a violation of our Terms of Use which is not permitted.

The original way this feature was meant to work was it would require energy for every action no matter the rewards. We are actively pursuing our investigation, and players found utilizing this exploit or other similar instances will have action taken against their account.

Mówi się o permabanach dla takich osobników, ale jak będzie naprawdę zobaczymy. 

Zobacz także

44 komentarzy