Odrodzenie Aion, stagnacja Guild Wars 2, dominacja Lineage

Dodany przez guru ponad 2 lata temu
4 5008
Odrodzenie Aion, stagnacja Guild Wars 2, dominacja Lineage

Czego dowiedzieliśmy się z raportu finansowego NCSoft za Q1 2021?

Ano to, że motorem napędowym południowokoreańskiego giganta są dwie gry: Lineage M oraz Lineage 2M. Każda z nich zarabia więcej niż wszystkie pecetowe tytuły razem wzięte.

Lineage M wygenerował w pierwszym kwartale 152 mln dolarów, a Lineage 2M około 140 mln dolarów.

Jeśli chodzi o PC, to tutaj rządzi ponad dwudziestoletni Lineage. Za nim Lineage 2, Aion, Guild Wars 2 oraz Blade & Soul. Ciekawostka: zarobki GW2 to około 15 mln dolarów.

Zwróćcie jednak uwagę na bardzo znaczący wzrost sprzedaży Aion. Przychody gry zwiększyły się ponad trzykrotnie od 2020 roku, a wszystko dzięki… południowokoreańskiej premierze Aion Classic

Aion nie jest już kłodą u nogi dla NCSoftu, teraz jest nim Blade & Soul, ale tylko tymczasowo. Przed nami upgrade na Unreal Engine 4, który powinien znacząco zwiększyć popularność gry. Guild Wars 2 znowu spadnie na dół (i tak będzie dopóki dopóty rozszerzenie “End of Dragons” nie pojawi się na rynku).

Jeszcze jednak statystyka powinna was zainteresować. Dotyczy wygenerowanych przychodów, jeśli chodzi o regiony. W tym przypadku mamy totalną dominację Korei Południowej, która odpowiada za 80% całej kasy dla NCSoftu.

A wy się dziwicie, dlaczego NCSoft tak niechętnie wydaje gry na Zachodzie…


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube