Około 9% graczy League of Legends regularnie AFK-uje i nic sobie z tego nie robi

Dodany przez PefriX prawie 3 lata temu
8 2852
Około 9% graczy League of Legends regularnie AFK-uje i nic sobie z tego nie robi

Riot Games dalej kontynuuje walkę z osobami, które przeszkadzają w League of Legends. Mowa tutaj o oszustach, toksycznych graczach, a także AFK-erach. Firma zadeklarowała, że dalej będzie rozbudowywała system wykrywania oraz karania takich osób.

Do tej pory Riot karało AFK-owanie lub wychodzenie z meczy za pomocą opóźnieniami w kolejce. Opóźnienie w kolejce wydłuża oczekiwanie na dobranie do kilku kolejnych gier gracza, który popełnił wykroczenie: kolejka przez pewien czas ich nie uwzględnia po kliknięciu przycisku Graj.

Celem takiej kary jest skłonienie do zmiany zachowania. Gdy osoba odchodząca od komputera na własnej skórze przekona się, jak irytujące jest marnowanie czasu, będzie mniej skłonna w przyszłości powtarzać takie zachowana. W przypadku większości osób opóźnienie w kolejce odnosi skutek, ale około 9% graczy League of Legends często powtarza odchodzenie od komputera i kilka opóźnień w oczekiwaniu na grę ich nie zniechęca.

Co na to Riot? Dla tych graczy przygotowano nową karę: blokadę kolejki. Jeśli gracz zostanie ukarany blokadą kolejki, otrzyma odpowiednie powiadomienie i nie będzie mógł rozpocząć gry. Gdy minie wyznaczony czas blokady kolejki, zacznie obowiązywać maksymalny czas opóźnienia w kolejce, aby dać graczom szansę na modyfikację zachowania i nie pozbawiać możliwości gry przez cały okres kary tych, którzy zrobili sobie przerwę. Blokada kolejki obowiązuje we wszystkich kolejkach MOBA.

Z innych wieści, Riot Games zapowiada wprowadzenie nowego, jednolitego klienta dla wszystkich swoich gier. Firma uzasadnia to tak:

„W ciągu ostatnich kilku lat sprawiliśmy, że końcówka liczby mnogiej „s” w nazwie Riot Games ma wreszcie swoje uzasadnienie, a wy stworzyliście tętniące życiem społeczności wokół Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, Wild Rift i oczywiście League of Legends. Chcieliśmy zatem stworzyć klienta, który umożliwi wam jak najsprawniejszą obsługę i szybkie przechodzenie do ulubionych gier, a także dostęp do wszystkiego, co Riot ma wam do zaoferowania.”

Już obecnie wszystkie gry Riot korzystają z tego uniwersalnego klienta, choć jest on ukryty pod specyficznymi dla poszczególnych gier szatami graficznymi. Ponadto nie zapewnia on dostępu do całej biblioteki gier Riot. Dodany zostanie zatem nowy interfejs użytkownika i ujednolicone zostaną opcje, a po premierze firma wprowadzimy wiele innych udogodnień.

Wszystkie gry Riot przeznaczone na komputer będą dostępne w jednym kliencie. Każda gra będzie miała swoją stronę zawierającą związane z nią treści, w tym najnowsze informacje i szczegóły wydarzeń. Będziecie mogli uporządkować swój pulpit i korzystać z jednego skrótu uruchamiającego klienta Riot, w którym znajdziecie wszystkie wasze ulubione gry. Jeśli wolicie, możecie zachować swoje obecne skróty pulpitu umożliwiające bezpośredni dostęp do ulubionych gier.

Wprowadzanie klienta Riot rozpoczęło się 20 września. Od 4 października będzie on udostępniany wszystkim graczom na całym świecie. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube