Opłacało się przejść do FFXIV. Asmongold został najpopularniejszym streamerem

Dodany przez guru około rok temu
13 13022
Opłacało się przejść do FFXIV. Asmongold został najpopularniejszym streamerem

Minął miesiąc od kiedy Asmongold “pożegnał się” z World of Warcraft i rozpoczął granie/streamowanie Final Fantasy XIV.

Teraz wiemy, że był to strzał w dziesiątkę. Asmongold zanotował tak ogromne wzrosty oglądalności, że został… najpopularniejszym streamerem na Twitchu w lipcu.

Łączna liczba obejrzanych godzin wyniosła 14,5 mln (wzrost o 90%) i była większa nawet od jego rekordowego okresu z premiery World of Warcraft Classic.

Bardzo duże wzrosty nastąpiły także w średniej liczbie widzów, liczbie followersów, subskrybentów oraz ogólnych odsłon VOD-ów (szczegóły TUTAJ).

Ale na wyobraźnię najbardziej działa ten obrazek, prezentujący różnicę widzów pomiędzy World of Warcraft (niebieski kolor) a Final Fantasy XIV (zielony kolor).

Przy WoW-ie Asmongold tylko czasami przekraczał 50 tysięcy widzów. Z kolei przy Final Fantasy XIV regularnie gromadzi od 75 do 120 tysięcy widzów.

A teraz przyznawać się, kto nie wierzył, że Asmongold wytrzyma w “czternastce” dłużej niż kilka dni i z podkurczonym ogonem wrócić do Azeroth?

Szczerze mówiąc, nie zapowiada się, aby Asmongold miał w najbliższej przyszłości odwiedzić WoW-a. Nie tylko z powodu spiny z Blizzardem (kolejny pracownik “Zamieci” nazwał go toksycznym), ale dlatego, że FFXIV przypadło mu do gustu i że założył się właśnie z content-creatorką FFXIV, że do premiery Endwalker ukończy przynajmniej jeden rajd na poziome Ultimate.

Jeśli nie, to podaruje 10,000 subów.


13 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube