Opowieść o romansie Diany i Leony z League of Legends ocenzurowana w Chinach

Dodany przez PefriX ponad rok temu
11 4541
Opowieść o romansie Diany i Leony z League of Legends ocenzurowana w Chinach

Cenzura w Chinach jest dobrze znana graczom MMORPG. Nasza wersja gry od tej z Państwa Środka diametralnie różni się na poziomie wizualnym – nie dotyczy to tylko strojów postaci, ale również zwykłych mobków (nie można pokazywać kości, flaków, itd.). Niemniej często dotyka to również warstwy fabularnej. Nie można się zatem dziwić, że historia Diany i Leony również została ocenzurowana w Chinach.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że dwie postacie z League of Legends łączyć miał romantyczny związek. Riot Games zapowiedział dedykowane opowiadanko na ten temat, który rzuci nieco światła (zarówno Słońca, jak i Księżyca) na relacje Leony oraz Diany. Polska wersja nie została okrojona i znajdziecie ją tutaj. Jak jednak wygląda to w Chinach?

W zasadzie nie ma nic. Zostawiono tylko wiersz, który znajduje się na początku historii. Pozostała część została usunięta. Nawet nie pokuszono się o przerobienie ich relacji na siostrzaną miłość, czy skasowanie fragmentu o pocałunku. Zamiast tego Chiny po prostu wykastrowały opowiadanie. Dla porównania, w Turcji, gdzie były już problemy z opowiadaniem o Varusie, czy wydarzeniem z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii, historia Leony oraz Diany nie została w żaden sposób zmieniona.

Przy okazji Riot Games rzuciło informacją na temat pentakilli w League of Legends. Którzy bohaterowie mają ich najwięcej na koncie? Patrząc na dane z kolejki rankingowej solo/duet od patcha 11.11, najwięcej pentakilli ma Samira, a za nią plasują się Master Yi i Katarina. Co ciekawe, Soraka, Braum, Rell i Taric mają na koncie 0 (!) pentakilli w próbce gier z kolejki rankingowej solo/duet.

Każdy bohater zaliczył pentakille w trybie ARAM! W tym trybie Master Yi zajmuje miejsce przed Samirą z imponującym wynikiem 0,082 pentakilla na grę, a Samira i Katarina mają odpowiednio 0,071 i 0,054 pentakilla na grę.

Nawet wysoko sklasyfikowani gracze nie są odporni na nasze pentakillowe trio — Master Yi (0,017), Samira (0,015) i Katarina (0,011) mają najwięcej pentakilli na grę wśród Diamentów i wyżej sklasyfikowanych graczy. Szczegóły tutaj.


11 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube