Ostatni rajd będzie hojniejszy w World of Warcraft, nowości w The Maw i lament o Mythic+

60b66050f5a821e46a4ca50efb2dee68

Blizzard dalej kombinuje przy Shadowlands. Tym razem dowiadujemy się, że aktualizacja 9.0.5 nie tylko doda Valor Points i pomodyfikuje legendarne moce dla naszych postaci. Wszystko wskazuje na to, że na warsztat wzięte zostanie również The Maw!

Osoby testujące nową aktualizację na serwerze testowym zwróciły uwagę, że w The Maw pojawiło się kilka nowości. Przykładowo, mamy Stygia Crafting, dające dostęp do specjalnej kuźni w której stworzymy nowe przedmioty. Jakie? Do czego służące? Czym będą różniły się od normalnych? Tego jeszcze nie wiemy, Blizzard utrzymuje te elementy w tajemnicy. Być może dowiemy się więcej pod koniec lutego w ramach BlizzConline.

Zwrócono jednak uwagę, że cały ten nowy system służyć może tylko i wyłącznie stworzeniu specjalnego wierzchowca do podróżowania po The Maw. Byłby to alternatywny sposób na zdobycie tego unikalnego sposobu transportu po tej strefie, jeśli nie liczycie na RNG z bossa w The Maw lub nie chce Wam się męczyć Twisting Corridors w Torghast. Niektóre przedmioty wskazują jednak, że cały ten crafting może być użyty również do czegoś więcej. Kto wie, może stworzymy własne Ostrze Mrozu…? To jedynie teoria spiskowa, więc nie bierzcie jej na poważnie.

Co więcej wiemy? Blizzard potwierdził, że aktualnie posiadane przez nas przedmioty z Mythic+ nie będą ulepszalne. Znaczy, nie będzie można ich ulepszyć przy użyciu Valor Points. Nowy system uwzględni jedynie ekwipunek zdobyty po jego wprowadzeniu, więc trzeba czekać na 9.0.5. Pozostaje zatem składać modły do RNGesusa o dobry drop z Mythic+, kiedy aktualizacja wejdzie w życie! Społeczność nie jest z tego powodu zadowolona (delikatnie mówiąc, znaczy pisząc).

Jest jedna rzecz z której chyba wszyscy są zadowoleni. Co prawda gracze zwracają uwagę, że zmiana ta  mogła zostać wprowadzona wcześniej, ale przynajmniej nie trzeba będzie na nią czekać do aktualizacji 9.0.5. Mianowicie, rajd Castle Nathria będzie bardziej hojny. Od następnego resetu (u nas będzie to 17 luty) będziemy więcej przedmiotów dostawali z rajdu. Bossowie będą dropili loot o 33% częściej na każdym poziomie trudności. Tokeny na bronie również będą wypadały częściej.

10-osobowe rajdy powinny dostać 2 przedmioty, a grupy 20-osobowe aż 4 przedmioty z każdego bossa w Castle Nathria. Zmiana ta nie dotyczy conduitów oraz legendarek, a jedynie ekwipunku. I to by było na tyle. Do zobaczenia w Shadowlands!

Zobacz także

7 komentarzy