P2W w New World? Wyciekły informacje o Item Shopie, a Amazon nie zaprzecza

Dodany przez PefriX ponad rok temu
15 8920
P2W w New World? Wyciekły informacje o Item Shopie, a Amazon nie zaprzecza

Guru pisał Wam ostatnio o New World. Deweloperzy pochwalili się majową aktualizacją, która sporo dodaje do MMO od Amazon. Pojawiły się nowe ekspedycje (Zniszczony Obelisk oraz Głębie), wprowadzono system tytułów dla graczy, dodano punkty szybkiej podróży oraz zaimplementowano sporo zmian w domostwach (housingu), misjach frakcyjnych, balansie złota, SI wroga i wiele więcej. Nie zająknięto się jednak o zmianach w Item Shopie.

Takie zmiany wprowadzono w Item Shop i alfa-testerzy będą je sprawdzali w maju w New World. Skąd o tym wiemy? Stosowne powiadomienie pojawiło się na zamkniętym forum gry, dostępnym jedynie dla testerów. Można byłoby zatem uznać całość za plotkę, ale Amazon faktycznie potwierdziło, że testuje Item Shop w swojej produkcji. Naciska przy tym na słowo „testuje” – wszystko może jeszcze ulec zmianie.

Po tej informacji część graczy zadeklarowała refund gry na Steamie. Czemu? Lista rzeczy w Item Shopie teoretycznie nie wygląda źle. Będzie można kupić unikalne farbki, czy przedmioty kosmetyczne do domostwa, jak meble, czy skórki na zbroje, emotki i inne tego typu rzeczy.

Poza tym jednak Amazon doda przedmioty Quality-of-Life, którymi będą boostery do levelowania oraz trade skilli. Deweloper zapewnia, że nie wpłynie to na świat New World, nie zburzy jego równowagi i nikomu nie da żadnej przewagi. Żaden system rywalizacyjny w grze nie odczuje obecności tych rzeczy w Item Shopie.

I właśnie o te przedmioty Quality-of-Life rozpoczęła się spora burza na Reddicie New World. Gracze nie są przekonani do polityki Amazon, zwracając uwagę, że o ile boostery levelowania można zignorować , tak szybsze wbijanie trade skilli wpłynie na grę.

Amazon samo zapewnia, że to jedynie testy i gwarantują, że na premierę New World w Item Shopie nie zobaczymy nic kontrowersyjnego. Żadnych boosterów nie będzie, kiedy gra zadebiutuje, aby wszyscy startowali z tego samego punktu. Niemniej nikt nie wyklucza, że pojawią się one w przyszłości, głównie po to, aby gracze zaczynający przygodę po miesiącu, dwóch lub później, mogli nadgonić chociaż trochę resztę.

Więcej informacji na temat mikrontransakcji w New World poznać mamy niedługo. Teraz już wiecie między innymi po co jest NDA. Ano właśnie, aby takie rzeczy nie wypływały, robiąc zamieszczanie wśród społeczności.


15 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube