Patch 4.4 powinien zachęcić Was do powrotu do Final Fantasy XIV

70df23d56f34c6616e72133cdf7baed4c601a293 0

Przyszła pora na kolejny, spory pakiet nowości do Final Fantasy XIV. Tym razem na serwerach zadebiutowała aktualizacja 4.4 o nazwie „Prelude in Violet”. Patchnotes jest ogromny, zatem zainteresowanych szczegółami od razu odsyłam pod ten link. Resztę z kolei zapraszam do pobieżnego przeglądnięcia co w świecie Eorzea piszczy.

Pojawiają się już coraz głośniejsze głosy, według których Square Enix powoli szykuje się do zapowiedzi nowego dodatku. Ostatnim razem pisałem o pierwszych „przeciekach” (a raczej teoriach spiskowych). W zasadzie nikt nie byłby zaskoczony, gdyby nowe rozszerzenie zostało zapowiedziane w listopadzie.

Dobra, czego zatem spodziewać się po dzisiejszej aktualizacji? Przede wszystkim kolejnych zadań związanych z główną osią fabularną. Będzie ich całkiem sporo, więc na nudę nie ma co narzekać. Pojawiło się również i kilka innych questów, związanych z Chronicles of a New Era oraz sporo misji dodatkowych.

Nowe opcje kosmetyczne zostały udostępnione również w Ceremony of Eternal Bonding, czyli systemie łączenia się w związki małżeńskie w Final Fantasy XIV. Gracze będą mogli dostosować ceremonię pod własne upodobania. Można również świętować rocznicę swojego ślubu, a co!

Na sporo drobniejszych zmian mogą liczyć członkowie Grand i Free Company. Warto również dodać, że klany będą mogły wybudować łodzie podwodne.

Square Enix pochyliło się również nad modyfikacjami dotyczącymi systemu walki, a przy okazji wprowadzili dużo buffów i nerfów dla poszczególnych klas postaci.

Pojawiły się również nowy raid Omega, ilvl został zwiększony do 390, Gold Saucera również zaktualizowano. Do tego nieco nowości w housingu (zwłaszcza jeśli chodzi o manekiny), mountach (kilka z nich może teraz latać!), dungeonach, trialach, czy Eureka.

Jest tego dużo (za dużo!), a to tylko aktualizacja. O wszystkim poczytacie tutaj.

Zobacz także

3 komentarzy