Pierwsi gracze opuścili świat Azeroth i dotarli na tajemniczą planetę World of Warcraft

Argus

Pamiętacie ostatni cinematic z World of Warcraft? Ten, w którym zabijamy finałowego bossa w Grobowcu Sargerasa, a Illidian – umyślnie lub nie – otwiera przejście do Argus, mitycznej planety, która jest była domem rasy Draenei?

Tak się składa, że na testowe serwery WoW-a trafiła właśnie kolejna aktualizacja (oznaczona numerkiem 7.3), która wprowadza ów planetę, ale oczywiście nie w całości. Najpierw dostaniemy do eksploracji tylko jedną strefę. Na kolejne przyjdzie nam trochę poczekać.

W „internatach” zaroiło się już od screenshotów i gameplayów z nowego patcha. Obejrzyjcie sobie te materiały. Niecodziennie zdarza się, aby Król MMORPG-ów otrzymywał nową planetę. Nie region, nie kontynent, ale planetę. 

Blizzard potwierdził, że aktualizacja wprowadzi między innymi nowe podziemie o nazwie Seat of the Triumvirate oraz nowy rajd - Antorus, the Burning Throne. The Netherlight Crucible pozwoli na dalsze ulepszenie Artefaktów i modyfikację reliktów. Dotrzemy tam z Exodaru na nowym okręcie draenei, The Vindicaar. Na miejscu od razu przejdziemy do ofensywy i wraz z Illidanem, Velenem oraz innymi sojusznikami wyruszymy w głąb strefy, po czym spotkamy się z dawno zaginionymi bohaterami, Allerią i Turalyonem.

A tak to skomentował użytkownik Avatar111pl podczas ostatniego newsa:

Ta planeta to nic innego jak Argus, ojczysta planeta eredarów (draenei - którzy jak wiesz do świata wowa przybyli rozbijając swój "statek"), która jest bogata w magię, przez co zwróciła uwagę Sargerasa, który zaproponował eredarom potęgę w zamian za lojalność. Paru przyjęło ofertę (Kil'jaeden i Archimond, pewnie też cała masa eredarów i oto co się stało z planetą i z kim będziemy walczyć - ale to tylko domysły), jednak Velen miał wizję, zabrał "swoich" ludzi i uciekł statkiem przysięgając że kiedyś odbije planetę. A ilidian zrobił to co zrobił dlatego że jest zaprzysięgłym łowcą demonów, mrocznej magii itd. A tamten świat/planeta jest opanowana przez złe moce, przez co on czuje się w obowiązku zwalczyć to zło

Szykuje się kolejny sekret do odkrycia, kolejny trudny rajd do pokonania, kolejny wyścig szczurów… i kolejny cinematic, który odkryje dalszą historię WoW-a. Premiery 7.3 oczekujcie za kilka tygodni. Blizzard powinien się uwinąć do końca wakacji. Tymczasem oglądamy, bo jest na co popatrzeć. 

 

A na deser... Azeroth widziane z poziomu planety Argus. Coś pięknego:)

 

Zobacz także

27 komentarzy