PlanetSide 2 przechodzi z rąk Daybreak do Toadman, ale czy to dobrze?

Dodany przez PefriX około miesiąc temu
4 1024
PlanetSide 2 przechodzi z rąk Daybreak do Toadman, ale czy to dobrze?

Jakiś czas temu pisaliśmy o zamieszaniu dookoła PlanetSide 2. Podobno prawa do tego IP zostały sprzedane i za ewentualne nowe gry odpowiadać ma ktoś zupełnie inny. Dotychczasowym właścicielem było EG7, a deweloperem Daybreak. Jak to jednak teraz wygląda? Prawa do marki ma niejakie Bay Tree Tower Limited, ale samo PlanetSide 2 wciąż należy do EG7, które postanowiło przekazać prace nad dalszym rozwojem gry innemu studiu.

Daybreak nie będzie już odpowiadało za PlanetSide 2. Zamiast nich, tym MMOFPS-em zajmie się Toadman Interactive, którego pewnie nie znacie. Grzebali przy serii Vermintide, stworzyli Bloodsports.TV czy tworzą EvilvEvil. W przeszłości pomagali przy PlanetSide 2, które teraz trafia w całości w ich ręce.

Warto przy tym dodać, że Toadman Interactive jest częścią EG7, tak samo, jak Daybreak, więc to nie tak, że PlanetSide 2 trafiło w zupełnie obce ręce. Niemniej społeczności to nie uspokaja i wyrażają oni obawy, że gra przechodzi w ten sposób w stan utrzymywania (maintenance mode). Nowi twórcy podzielili się również roadmapą na rok 2024, więc może nie będzie tak źle?


4 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube