Pochód Króla Lisza rozpoczął się w Hearthstone

Dodany przez PefriX ponad rok temu
1 1065
Pochód Króla Lisza rozpoczął się w Hearthstone

Nowe rozszerzenie Pochód Króla Lisza trafiło do Hearthstone, a wraz z nim 145 nowych kart kolekcjonerskich, nowa klasa postaci – rycerz śmierci, nowe słowo kluczowe – Manomania i wiele więcej.

Rycerz śmierci to zupełnie nowa klasa postaci, która debiutuje w Hearthstone wraz z najnowszym rozszerzeniem. Dysponuje on wyjątkową mocą specjalną o nazwie Szarża ghula. Za 2 kryształy many możecie przywołać Ghula 1/1 z Szarżą. Ghul ginie na końcu tury niezależnie od celu ataku. Na szczęście dla rycerza śmierci, za każdym razem, gdy ginie przyjazny stronnik, otrzymuje on Trupa. Dzięki temu zasobowi jego karty stają się jeszcze potężniejsze.

Rycerz śmierci korzysta z mocy trzech run – Krwi, Lodu i Przekleństwa – a każda nich związana jest z innymi rodzajami rozgrywki. Gracz dokonuje wyboru run podczas tworzenia talii. Od jego decyzji zależy, jakie karty trafią do talii rycerza śmierci. 

Król Lisz dowodzi ogromną armią nieumarłych, którą przyprowadził teraz do Karczmy. Począwszy od Pochodu Króla Lisza do Hearthstone wchodzi nowy rodzaj stronnika – Nieumarli. Nieumarli będą odtąd pojawiać się regularnie – w postaci starszych stronników, którym przypisano tę etykietę, oraz mnóstwa kart z nowego rozszerzenia. 

To nie wszystko – stronnicy mogą teraz mieć dwa typy! Licznym Nieumarłym stronnikom – nowym i starym – dodano drugą etykietę, a więc napotkacie w grze np. Nieumarłe Bestie lub Nieumarłe Smoki. Niektórym stronnikom niebędącym Nieumarłymi również dodano drugi typ.

Niektórzy Nieumarli posiadają powracające słowo kluczowe Odrodzenie, które od teraz będzie stałym elementem rozgrywki. Gdy stronnik ze słowem kluczowym Odrodzenie zginie po raz pierwszy, zostanie ożywiony z 1 pkt. zdrowia. To idealna mechanika dla stronników z potężną Agonią, a także świetny sposób na zwiększenie liczby Trupów.

Do walki z Plagą stają krwawe elfy, obrońcy Srebrnej Luny. Klasy sprzymierzone z krwawymi elfami, a także niektóre karty neutralne, korzystają z nowego słowa kluczowego Manomania. Karty z tym słowem kluczowym otrzymują dodatkowy efekt, jeśli gracz dysponuje co najmniej wskazaną liczbą kryształów many. Nie musicie wydawać dodatkowej many – wystarczy ją mieć.

Szczegółowe informacje na temat dodatku znajdziecie tutaj.


1 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube