Postapokaliptyczny FPS Survarium zostaje zamknięty

Dodany przez Sildu 4 miesiące temu
3 1298
Postapokaliptyczny FPS Survarium zostaje zamknięty

Dla przypomnienia Survarium to gra MMOFPS osadzona w postapokaliptycznych klimatach od byłych twórców Stalkera działająca w oparciu o model free-to-play i wczesnego dostępu.

Wczoraj pojawiła się informacje o tym, że twórcy zwijają manatki i zamykają ten tytuł. Powód? Tego niestety nie podano. Chociaż patrząc po tym, jak rozwijał się w ślimaczym tempie i przez to brakowało regularnych aktualizacji, do tego sama gra dążyła w dziwnym kierunku, jakby deweloperom po prostu brakowało pomysłu na rozbudowanie gry. Survarium było więc żywym trupem, w którego nikt nie grał i nie opłacało się trzymać serwerów dłużej przy życiu.

Mimo tego Survarium utrzymało się na rynku sporo czasu, premiera gry odbyła się w 2015 roku i początkowo nawet była polska wersje z dedykowanym serwerem dla Polaków. Wyłączenie zaplanowano na 31 maja, więcej szczegółów poznacie tutaj.

Warto wspomnieć, że Vostok Games ma w swoim profilu jeszcze jeden tytuł z gatunku battle royale, która utrzymana jest w podobnych klimatach, mowa tutaj o Fear The Wolves. Do tego studio zapowiada, że to nie koniec przygody i planują kolejną produkcję.


3 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube