Potężne rozszerzenie PVE w EVE - „Lifeblood” zadebiutuje już w październiku!

Maxresdefault

Już 24 października w EVE Online zadebiutuje 41 rozszerzenie zatytułowane „Lifeblood”. Produkcja CCP przyzwyczaiła nas do dużych aktualizacji, które w praktycznie całości skupiały się na PvP. Tym razem jest inaczej – Lifeblood będzie skupiać się na produkcji, wydobyciu i wszelkich aktywnościach PVE, aczkolwiek mimo wszystko dla zwolenników walki z innymi graczami też znajdzie się coś ciekawego.

Głównym elementem nowego dodatku jest przebudowany sposób wydobywania surowców z księżyców planet. System ten zostaje radykalnie przebudowany, obecne POS-y (Control Tower) zostaną wyłączone, a także zostanie zablokowana możliwość ich budowania. Zamiast tego otrzymamy nowe struktury, które w znacznie bardziej efektywny sposób pozwolą nam na wydobywanie surowców.

Poza tym otrzymamy całą masę nowych rodzajów surowców, które wydobędziemy właśnie z księżyców. Również przy tej okazji został przebudowany cały proces tworzenia reakcji, jednak więcej szczegółów poznamy w drugiej połowie września.

 

 

To nie wszystko  z nowości – w czasie zimowego rozszerzenia otrzymamy również dwie nowe aktywności PVE, oscylujące wokół High Security Space, który od wielu lat był bardzo zaniedbany pod tym kątem. Pierwszą z nowych aktywności jest „Resource Wars” (ang. Wojny o Zasoby). Frakcje piratów pozbawione zasobów naturalnych zmuszone są do wkraczania na terytoria Nowego Edenu. Naszym zadaniem będzie ochrona złóż asteroid przed jednostkami wydobywczymi wrogich frakcji, a także pomoc przy ich szybkim wydobyciu, zabezpieczeniu i dostarczeniu do baz naszej frakcji.

Drugi element skupia się wyłącznie na bezpośrednim starciu z jednostkami wroga. Frakcje „Blood Riders” oraz „Guristas” rozpoczynają inwazje na obszary High-Sec, wznoszą swoje struktury i starają się stopniowo przejmować terytorium, terroryzując tym samym wszystkich dookoła. Tym razem naszym zadaniem jest dotarcie do baz wroga, zniszczenie jednostek obronnych oraz samej cytadeli. Jak zapewniają twórcy, będzie to znacznie trudniejsze niż obecnie dostępne combat site’y, a nagrody jeszcze lepsze i znacznie bardziej satysfakcjonujące.

 

 

W grze pojawi się także system „Mining Ledger”, który pozwoli nam monitorować nasz system, kto w nim wydobywa surowce, jakie surowce, kiedy i czym. Jest to jedna z ciekawszych rzeczy, głównie dla graczy mieszkających na terytoriach null-sec’a. Taki system pozwoli na o wiele lepsze kontrolowanie przestrzeni i znajdujących się w nich zasobów surowców. Więcej szczegółów standardowo w ciągu kilkunastu następnych dni.

Jednak, jak wszyscy wiemy, EVE nie byłoby sobą, gdyby nawet w aktualizacji PVE zabrakło elementów PVP. W październiku do gry trafi spora, długo wyczekiwana aktualizacja balansu statków klasy Alpha. Czyli tych, którymi mogą latać gracze Free-To-Play. Na ten moment nie znamy dokładniejszych szczegółów co do zmian, jednak mają one się pojawić w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Warto wspomnieć, że w nowym rozszerzeniu w końcu otrzymamy „Marshala” nowego battleshipa frakcji CONCORD. Nowy statek otrzymają w prezencie wszyscy ci, którzy kupili bilety na EVE Fanfest 2017 oraz EVE Vegas 2017. Marshal według opisu będzie postrachem wszystkich piratów, a jego obecność zapewni bezpieczeństwo i stabilność w galaktyce – oby tak było. Na koniec pozwole sobie dodać, że w mojej opini jest to jeden z najlepiej wyglądających statków.

 

 

Zobacz także

8 komentarzy