Poznajcie najnowszą postać, która trafi do League of Legends

Yuumi splashart h2p

Riot Games w swojej grze MOBA ma ogromną plejadę zróżnicowanych postaci. Niedługo dołączy do nich Yuumi: Magiczna Kotka, pełniąca docelowo rolę supporta. Ja, jako zawołany gracz Heroes of the Storm widzę w niej inkarnację mojego ukochanego Abathura (chociaż wizualnie czy charakterem to taka Brightwing).

Co gorsze, zapowiada się na lepszą, ciekawszą, przyjemniejszą wersję – oczywiście, jeśli chodzi o mechanikę, bo wizualnie nie umywa się do zerga w pidżamie. Jakimi zdolnościami posługiwać ma się Yuumi? Nie ma jeszcze polskiego tłumaczenia, dlatego skorzystam z przekładu How2Play:

Pasyw:  Bop ‘n’ Block - Raz na jakiś czas kolejny atak Yuumi na przeciwniku przywraca jej manę i daje tarczę. Jeśli Yuumi jest Przyłączona, tarcza chroni jej sojusznika. Tarcza chroni Yuumi lub jej sojusznika, dopóki nie zostanie zniszczona.

Q: Prowling Projectile - Yuumi wystrzeliwuje pocisk, który zadaje obrażenia magiczne pierwszemu trafionemu wrogowi. Jeśli pocisk leci wystarczająco długo, zada dodatkowe obrażenia magiczne i spowolni wrogów.

Przyłączona Yuumi wystrzeliwuje pocisk z pozycji swojego sojusznika i może kierować lotem pocisku za pomocą myszy.

W: You and Me! - Bierne: Przyłączona Yuumi i jej sojusznik dostają od siebie nawzajem pewien procent swoich obrażeń od ataku lub mocy umiejętności przekonwertowanych na siłę adaptacyjną.

Użycie: Yuumi zaczyna z jednym rozwinięciem swojej umiejętności W. Doskakuje do sojuszniczego bohatera i przyłącza się do tej postaci. Przyłączona Yuumi naśladuje ruchy partnera i może być wyłącznie celem ataku wieży (nic innego nie może w nią wycelować). Umiejętności Yuumi aktywowane są z pozycji jej sojusznika, a sama Yuumi nie może atakować wrogów. Yuumi może się odłączyć po upływie czasu odnowienia lub nie czekając na upływ czasu odnowienia, przyłączyć się do innego współgracza.

E: Zoomies - Yuumi leczy się i uzyskuje krótkotrwałą premię do prędkości ruchu. Jeśli Yuumi jest Przyłączona, celem czaru jest jej sojusznik. Ten czar ma dwa ładunki.

R: Final Chapter - Yuumi otwiera Książkę, wyzwalając fale obrażeń magicznych, które unieruchamiają wrogów po zadaniu kilku trafień. Używając swojej superumiejętności, Yuumi może się poruszać, przyłączać do sojuszniczych bohaterów i leczyć się.

Cóż mogę jeszcze dodać? Chyba pora zobaczyć, jak zmieniła się Runeterra podczas mojej nieobecności! Yuumi pojawi się w League of Legends 14 maja.

Zobacz także

32 komentarzy