Prawie 200 000 osób sprawdziło wczoraj betę New World!

Bfnw header logo

Beta New World wystartowała wczoraj, o czym wszyscy pewnie dobrze wiecie. Na portalu zaspamowaliśmy Was informacjami o grze, Twitch pękał w szwach z powodu transmisji poświęconych temu tytułowi, a Reddity napuchły od ilości wstępnych opinii na temat gry Amazon. Jakie są Wasze wrażenia, moi drodzy? Mamy hit, czy udanego średniaka?

Nikt nie zaprzeczy, że New World wzbudziło niemałe zainteresowanie. Tytuł ten zadebiutuje oficjalnie 31 sierpnia, a teraz trwa zamknięta beta, która potrwa do 3 sierpnia. O wejściówkę do niej nie jest ciężko – na Twitchu, czy w innych giveawayach rozdawane są na pęczki.

Pewnym zaskoczeniem jest polski dubbing w New World, którego chyba nikt się nie spodziewał. Jeszcze większą niespodzianką jest ilość graczy, która wczoraj sprawiła ten tytuł. SteamDB podaje, że New World ograło nieco ponad 190 tysięcy osób!

W chwili pisania tego tekstu jest 90 tysięcy osób na serwerach, więc Amazon należą się szczere brawa – ich gra na pewno przyciągnęła do siebie graczy. Ciekawe, czy utrzyma je przy becie na dłużej oraz czy zatrzyma na tyle, że podczas premiery serwery będą przepełnione? Czas pokaże, wszystko jest możliwe.

Warto dodać, że pewnie sporą zasługę w tym zainteresowaniu mają streamerzy. Amazon przygotowało bowiem specjalną kampanię o nazwie Bitwa o New World. Bitwa o New World będzie odbywać się w trakcie całego okresu zamkniętej wersji beta, od 20 lipca do 2 sierpnia. W tym czasie każda frakcja będzie walczyć o zwycięstwo. Pod koniec wydarzenia drużyna z największą liczbą punktów zostanie okrzyknięta zwycięzcą i zdobędzie łupy wojenne.

Każdy członek zwycięskiej drużyny otrzyma 100 kopii gry, które będzie mógł rozdać w swojej społeczności. Każdy członek zwycięskiej załogi otrzyma także dostęp do specjalnych dropów na Twitchu, przeznaczonych tylko dla zwycięzców. Będzie można wykorzystać je w pierwszym tygodniu od premiery New World, która odbędzie się 31 sierpnia.

Wszyscy uczestnicy Bitwy o New World w trakcie gry w New World będą korzystać ze specjalnego rozszerzenia na swoich kanałach na Twitchu. Rozszerzenia do Twitcha pozwalają na interakcję na żywo podczas transmisji każdego twórcy. Kiedy rozszerzenie jest włączone, zobaczycie odpowiednią ikonę w postaci nakładki na okno transmisji. Aby z niego korzystać, wystarczy kliknąć tę ikonę, by uruchomić pełne rozszerzenie i postępować zgodnie z instrukcjami.

Używając tego rozszerzenia podczas oglądania transmisji ulubionego streamera Bitwy o New World, możecie zbierać zasoby, które pojawiają się podczas transmisji, aby zdobywać punkty i tworzyć bronie. Bronie zostaną automatycznie utworzone w Waszym ekwipunku, gdy zbierzecie niezbędne surowce. Zbieranie rzadkich surowców pozwoli zdobyć więcej punktów, a im więcej ich zdobędziecie, tym bliżej będziecie zdobycia nagrody! Szczegóły tutaj.

Zobacz także

41 komentarzy