Producentka Guild Wars 2 odleciała. Fałszywe oskarżenia, “biała supremacja”, Black Lives Matter

2020.07.05 09.19 boundingintocomics 5f0243c75bd5a

ArenaNet → Guild Wars 2 → MMORPG.

Do dla tych użytkowników, którzy będą pisać, że to nie ma nic wspólnego z grami MMORPG. 


Poznajcie Jennifer Scheurle – Lead Game Designerkę w ArenaNet, która ma miała (UPDATE: teraz pracuje nad nowym niezapowiedzianym projektem) realny wpływ na to, jak wyglądał Guild Wars 2.

4 lipca na Twitterze wspomnianej Pani pojawił się wpis, jakoby przedstawiciel “białej supremacji” zaatakował pokojowo protestujących członków ruchu #BlackLivesMatter.

Rzeczywiście, taki incydent miał miejsce (nagranie z wypadku). Jeden z samochodów ominął blokady i z impetem wpadł w grupę protestujących, zabijając jedną kobietę i poważnie raniąc drugą.

Różnica polega na tym, że kierowcą, który spowodował wypadek to wcale nie był biały mężczyzna, ale niejaki Dawit Kelete. Czarnoskóry 27-latek.

Tak wskazują raporty policyjne… i wszystkie inne dowody, które wychodzą teraz na światło dzienne.

To jednak wciąż nie przekonało pracownicę ArenaNet, która brnęła dalej w swoją narrację “białej supremacji”, negując przedstawiony dowody (“to fałszywki”), a potem oskarżając Bogu ducha winnego J.O. Bakera, twierdzą, że to on stoi za całą tragedią i otwarcie sugerując, że jest niebezpieczny.

Dobrze widzicie, uznana producentka gier, zajmująca wysokie stanowisko w ArenaNet, publikuje fałszywe oskarżenia wobec totalnie niewinnego człowieka.

“Kiedy zamierzamy potraktować zagrożenie białej supremacji i terroryzmu krajowego z powagą, na jaką zasługuje?”

„Spaliliśmy całe kraje z powodu zagrożenia zagranicznym terroryzmem - nadszedł czas, aby z taką samą powagą potraktować to, że terroryści są biali”.

Tego było już za wiele. Najpierw J.O.Baker zażądał usunięcia swojego wizerunku z Tweeta z oskarżeniem, a potem zwrócił się bezpośrednio do ArenaNet. “Macie pracownika, który rozpowszechnia zrzuty ekranu i zdjęcia moich dzieci i mnie. Musicie natychmiast zareagować na to niebezpieczne zachowanie”.

Efekt? Dzień później Twitterowe konto Jennifer Scheurle (TUTAJ) zostaje zablokowane dla wszystkich, którzy nie zostaną przez nią zaakceptowani.

Na Reddicie czy forum GW2 próżno szukać tematów związanych z tym incydentem. A jeśli się pojawiają, to bardzo szybko są kasowane.

Szkoda, może więcej osób dowiedziałoby się, kim naprawdę jest Jennifer Scheurle.

Zobacz także

76 komentarzy