Przedmioty z Steam Workshop do CS:GO, Dota 2 oraz TF2 będą wymagały akceptacji

Steam workshop

Steam Workshop to fantastyczne miejsce w którym społeczność może dzielić się ze sobą swoimi pomysłami oraz niemal dowolnie modyfikować/ulepszać grę. Niemniej, w Internecie nic nie jest krystalicznie czyste – bywają sytuacje w których Steam Workshop wykorzystywane jest do niecnych celów. Dlatego Valve postanowiło działać.

Najnowsza aktualizacja sprawiła, że przedmioty z Steam Workshop dla Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 oraz Team Fortress 2 będą wymagały akceptacji moderatorów Valve, zanim zostaną udostępnione wszystkim. Dotyczy to zarówno nowych rzeczy, jak i aktualizacji już istniejących.

Skąd taka decyzja? Poinformowano, że przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Chodzi o walkę z oszustami, oferującymi darmowe skiny dla subskrybentów konkretnych przedmiotów w Workshopie.

Warto tutaj zaznaczyć, że ograniczenie nie będzie dotyczyło użytkowników z dużą liczbą subskrybentów oraz innych gier, poza trzema wymienionymi powyżej. Pozostaje zatem trzymać kciuki, że zmiana ta rzeczywiście pomoże. Mniej spamu w Workshopie zdecydowanie nikomu nie zaszkodzi, a wręcz odwrotnie!

Zobacz także

3 komentarzy