Przez Albion Online przeszła kolejna fala banów – 1200 zablokowanych!

630ecbe14bed8d71fbe10af0f2dd

Jakiś czas temu pisałem Wam o nielegalnym handlu walutą premium w Albion Online. Deweloperzy nie wyrażają zgody na transakcje odbywające się za pośrednictwem stron trzecich. Dlatego zadeklarowali ostrą walkę z tym procederem, czego efektem było 600 zbanowanych kont. Miało to miejsce 2 miesiące temu.

Nowy rok, nowy rekord! Teraz twórcy Albion Online informują, że zbanowano 1200 kont uczestniczących w nielegalnych transakcjach. Jak pisałem w tamtym newsie, to walka z hydrą, bowiem na miejscu ściętej głowy, pojawiają się dwie nowe. Jak widać w moich słowach było nieco prawdy.

Z drugiej strony dobrze wiedzieć, że ekipa odpowiedzialna za Albion Online nie boi się banować i faktycznie aktywnie działa. Twórcy zwracają tutaj uwagę, że nie chodzi o chciwość z ich strony, ale bardziej o problemy prawne. Większość transakcji Silver->Gold dokonywana za pośrednictwem stron trzecich, odbywa się przy użyciu skradzionych kart kredytowych. W takiej sytuacji kosztami zwrotów i reklamacji obciążani są twórcy gry.

Warto również zanotować, że regulamin gry bezpośrednio odnosi się do takich sytuacji i wyraźnie zabrania tego typu handlu. Pamiętajcie o tym, jeśli nagle zapragniecie udać się na walutowe zakupy :).

Zobacz także

2 komentarzy