Przychody Apex Legends podobno spadły o około 75%

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
8 3629
Przychody Apex Legends podobno spadły o około 75%

Uwaga, zanim przejdziecie dalej, muszę Was uprzedzić. Poniższe dane nie są w 100% wiarygodne. Electronic Arts, ani żadna, inna firma, nie chwali się swoimi osiągnięciami oraz realną liczbą graczy. Z tego powodu całość należy traktować z przymrużeniem oka.

SuperData Research od lat zajmuje się badaniem rynku gier. Dostarczają ciekawych informacji dotyczących jego kondycji oraz aktualnej sytuacji.  Z ich ostatniego raportu za kwiecień 2019 wynika, że sytuacja Apex Legends nie jest najlepsza. Najnowsza produkcja studia Respawn zadebiutowała w lutym tego roku i przez kilka miesięcy bezproblemowo utrzymywała się w TOP 10 najpopularniejszych gier na PC oraz konsolach.

Z ostatnich doniesień wynika, że rządy Apexa zakończyły się tak szybko, jak się zaczęły. Ten battle royale nie generuje już nawet takich przychodów, jakimi mógł pochwalić się w okresie swojego debiutu. Firma SuperData Research notuje spadek z 92 milionów dolarów na 24 miliony.

Zmniejszające się zainteresowanie Apex Legends nie powinno nikogo zaskakiwać. Pierwszy battle pass nie był tak interesujący, a do tego zabrakło konkretnych zmian oraz nowej zawartości.

Ten battle royale nie tylko mniej zarabia. Budzi również coraz mniejsze zainteresowanie na Twitch.tv, gdzie jego oglądalność również spadła – tytuł również i tutaj jest poza TOP 10 najchętniej oglądanych gier na platformie.

Czy sytuacja odmieni się w czerwcu, kiedy pojawi się nowy sezon i zmiany na mapie? Może Apex Legends ponownie zawojuje rynek, kiedy EA wypuści mobilną wersję gry? Pożyjemy, zobaczymy.


8 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube