Rewolucja w Final Fantasy XIV? Mniej skilli na pasku umiejętności dzięki nowej opcji!

Dodany przez PefriX około 2 miesiące temu
26 2974
Rewolucja w Final Fantasy XIV? Mniej skilli na pasku umiejętności dzięki nowej opcji!

Ostatnio pisałem o atakach DDoS na Final Fantasy XIV. Niby nic nowego, ale jednak sprawa jest na tyle poważna, że Yoshi-P odniósł się do sytuacji. Podobno ostatnie ataki były „na największą skalę i długość” od premiery wersji 1.0! Square Enix ma jednak wszystko pod kontrolą. Istnieje wyspecjalizowany zespół ds. bezpieczeństwa infrastruktury, który już pracuje przez całą dobę, aby skutecznie blokować działania huncwotów. Skontaktowano się także z zewnętrznymi dostawcami, aby spróbować temu zaradzić.

Co jednak z samym Final Fantasy XIV? Kolejny Live Letter za nami, a razem z nim prezentacja zmian w klasach/jobach! Na dole newsa znajdziecie „job action trailer” oraz ich omówienie. Jeśli ktoś ma wolne ponad cztery godziny, to zapraszam do oglądania tego, co przyniesie dodatek Dawntrail. Jest podobno sporo zmian i nowych zdolności, a także modyfikacje UI. Jedna zmiana będzie opcjonalna i znacząco wpłynie na ilość umiejętności na Waszych paskach – chodzi o „Action Change Settings”.

Paski akcji w Final Fantasy XIV są wypełnione po brzegi przez nadmiar zdolności do klikania. Square Enix wprowadzi więc funkcję pozwalającą zastępować przyciski czarów, atakami z kombinacji. Klikacie umiejętność A (np. u Dragoona „Jump”) i w jej miejsce pojawi się kolejna zdolność B (w tym przypadku „Elusive Jump”), która jest częścią standardowej kombinacji. W ten sposób zaoszczędzicie miejsca na paskach akcji.

Sami wybierzecie, czy skorzystacie z nowej opcji, czy zadowolicie się standardowymi ustawieniami. Całość teoretycznie nie wpłynie na Wasz DPS i ma przede wszystkim zapobiec wciśnięciu niepożądanego przycisku (co jak dla mnie wpłynie pozytywnie na DPS!). Do tego wizualnie odciąży Wasz interfejs w Final Fantasy XIV.

23 maja powróci współpraca z Fall Guys , a w Ameryce dostaną crosspromocję z Mountain Dew. Następną dawkę informacji otrzymamy 14 czerwca. Warto przypomnieć, że rozszerzenie Dawntrail zadebiutuje w Final Fantasy XIV już 2 lipca. Preorderowcy otrzymają dodatek 28 czerwca.


26 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube