Riot chce kontynuować dodawanie bohaterów LGBTQIA+ do League of Legends

Cc370f82299eac719a407d186542ac58

Riot Games odpowiedziało na kolejne pytania swojej społeczności. Jedno z nich brzmiało tak: „Czy zamierzacie dodać do kanonu LoL pary LGBT+ w grze? Takie jak Lucian i Senna lub Rakan i Xayah.”

Deweloperzy ustosunkowali się w tej kwestii wskazując, że niekoniecznie wprowadzą do League of Legends pary LGBT+. Planują dalej kontynuować dodawanie bohaterów LGBTQIA+ do swojej gry MOBA, ale nie będą łączyli ich na siłę w związki.

„Szczególnie jeśli chodzi o bohaterów LGBTQIA+ League of Legends, nasze podejście do przedstawiania fabuły stanie się bardziej różnorodne. Czasem pewną podpowiedzią może być dla was dubbing niektórych postaci. A nawet jeśli nie, to mamy całą masę różnych historii do opowiedzenia za pomocą różnych środków przekazu. Na przykład jedna z takich historii, która pojawi się niedługo po opublikowaniu tego posta, jest osnuta wokół tematyki Festiwalu Bezkresnego Wieczoru z udziałem Diany i Leony.”

Nowe postacie mogą być singlami, łączyć się w pary, być dawnymi partnerami lub wrogami, a nawet dopiero odkrywać swoją tożsamość. Riot Games nie zamierza sprowadzać tego tylko do jednej kwestii. Powód? Deweloperzy chcą, aby gracze mogli identyfikować się z ich opowieściami i znajdowali bohaterów, którzy wydają się im interesujący. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że potrzeba więcej takiej tematyki.

Przy okazji Riot Games poruszyło kwestię nowych przedmiotów dla bohaterów w League of Legends. Te będą się pojawiały – aktualnie twórcy pracują nad dwoma takimi oraz gruntowną przeróbką jednego już obecnego. Niemniej wszystko to potrzebuje czasu. Być może latem część z tego zawita do gry.

Jeśli chodzi również o „ludzkie skórki do nieludzkich bohaterów” to te będą pojawiały się w League of Legends, gdy będzie ku temu okazja. Twórcy nie chcą jednak zbyt często zmieniać nieludzi w ludzi, aby nie zaburzać ich podstawowej tożsamości, ale cieszą się, gdy jest szansa, by pokazać ich w zupełnie nowym świetle. Zwłaszcza, że otwiera to nowe ścieżki fabularne.

Zobacz także

42 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Wybierz jedno:

Wyniki

Obrazek dnia

Dom

Kalendarz