Riot Games świętuje Równość w Runeterrze – Leona i Diana są parą

Pride banner under 450

Riot Games zaprasza do obchodów Równości w ich społeczności LGBTQIA+, która zgromadziła się dookoła League of Legends, LoL Wild Rift, Teamfight Tactics oraz Legends of Runeterra. Z tego tytułu deweloper przygotował kilka atrakcji oraz pewną rewelację (nie dla wszystkich, bowiem podobno odpowiednie sugestie pojawiały się w przeszłości).

Dawne rywalki, reprezentujące przeciwne sobie rzeczy (Słońce i Księżyc) zakopały topór wojenny – Leona i Diana są fabularnie parą. Riot Games dostarczy nawet dedykowaną im historię, wyjaśniająca ten zwrot akcji. Deweloper zapewnia, że wkrótce pojawi się opowieść o ich wspólnej edukacji w świątyni na górze Targon.

Riot Games kontynuuje wspieranie społeczności LGTBQIA+ (lesbijek, gejów, osób transpłciowych, biseksualnych, nieheteronormatywnych oraz niejednorodnych, interseksualnych, aseksualnych plus wszystkich innych mniejszości!) i jej sympatyków we wszystkich swoich grach, i to w zupełnie nowy sposób! Na maj i czerwiec zaplanowano świętowanie Równości z darmową zawartością do personalizacji dostępną we wszystkich ich grach.

Do League of Legends powracają ikony Tęczowego poro oraz dedykowane animacje Obrony Terytorialnej. Pojawiło się i kilka innych, nowych przedmiotów kosmetycznych, które zdobędziecie wykonując odpowiednie misje. Na wykonanie tych misji macie czas tylko do końca czerwca, Równość LGBTQIA+ możecie celebrować do końca świata – tak deklaruje Riot Games.

W Legends of Runeterra pojawił się Tyari Wędrowiec, który patrzy w gwiazdy i widzi Miłość dla Każdego. Dlatego możecie zgarnąć specjalną emotkę, ikony Poro na flagi oraz nowego opiekuna, Słonicę Ellie. Wystarczy zaglądnąć do sklepiku gry i odebrać darmową paczkę.

Co zaś w Teamfight Tactics? W TFT możecie świętować zwycięstwa z nowym wybuchem Równości w siedmiu wariantach. Są dostępne po użyciu ikon przeznaczonych dla graczy League of Legends i TFT. Pojawiła się też równościowa animacja Małych Legend, z którą można zwinnie skakać, podlatywać, przeskakiwać i prześlizgiwać się po Konwergencji.

I na koniec pozostało League of Legends Wild Rift. Wild Rift, ma całą masę równościowych elementów, na przykład siedem ikon Poro podkreślających różne oblicza miłości, animację Obrony Terytorialnej i emotkę Tęczowego Poro. Aby zgarnąć przedmioty kosmetyczne, musicie wziąć udziałw  dwóch, specjalnych misjach.

Riot Games wyposażył również swój własny sklep z fizycznymi przedmiotami o świeżą kolekcję Równość 2021. Będzie dostępna od 1 czerwca do 31 lipca, a 100% zysków netto trafi do organizacji It Gets Better Project.

Zobacz także

36 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Odpowiedzcie szczerze: czy kiedykolwiek wykorzystaliście (do własnych celów) bug w grze?

Wyniki

Obrazek dnia

Pobrane (1)

Kalendarz