Riot Games zbiera „grupę raidową” do tworzenia MMORPG w świecie League of Legends

Dodany przez PefriX ponad 3 lata temu
-2 16275
Riot Games zbiera „grupę raidową” do tworzenia MMORPG w świecie League of Legends

Kiedyś żartowano, że League of Legends powinno dostać swoje MMORPG, które mogłoby wyciągnąć ten gatunek ze stagnacji. Potem pojawiły się plotki, że taki projekt jest w planach Riot Games, które ostatecznie okazały się nieprawdziwe. Minęło sporo miesięcy, aż tu nagle, sam Greg „Ghostcrawler” Street (pracował przy World of Warcraft, teraz działa dla League of Legends) poinformował o czymś mega zaskakującym. Riot Games robi MMORPG w świecie League of Legends.

Na ten moment wciąż nie mamy szczegółów dotyczących tej produkcji. Pierwsza informacja pojawiła się w grudniu, a teraz wiemy jedynie, że Riot Games zatrudnia pracowników, a dokładniej „grupę raidową”. Zainteresowani tworzeniem tego MMORPG-a, mogą aplikować w tym miejscu. Uprzedzam jedynie, że nie będziecie wiedzieli na jakie stanowisko kandydujecie – zgłaszacie się w ciemno!

“No, you’re not dreaming, we’re working on an MMORPG based in the League universe. We know MMOs take a lot of people to create, and we’ll need a pretty big raid team if we want to bring Runeterra to life. That’s where you come in. We’ll periodically post new roles, but right now we don’t have any specific openings on the team—we’re just gearing up for the journey (and need to replace our greens first).”

W jaki sposób ta wiadomość może być dla nas ważna? Niejako potwierdza ona, że Riot Games faktycznie tworzy MMORPG-a w świecie League of Legends. To również dowód na to, że prace nad projektem są w bardzo wczesnym stadium. Możemy zatem jedynie wróżyć z fusów kiedy produkcja ta w ogóle zadebiutuje w jakiejś otwartej becie, czy chociażby alfie – rok 2023 wydaje się najwcześniejszą, możliwą datą.

Przyjdzie nam poczekać na League of Legends MMO, ale to dobrze. Lepszy dopracowany produkt. Najbliższe dwa lata i tak zaoferują nam kilka większych premier w obrębie tego gatunku, dzięki czemu przekonamy się, czy tzw. „zbawcy” okażą się czymś więcej, niż tylko chwilową ciekawostką. Prywatnie uważam bowiem, że to właśnie Riot Games ma szansę ruszyć MMORPG-i i rozpocząć „trzecią falę” zainteresowania tym typem gier. I tak, to odważne oświadczenie, bazując na tym, że o samej grze nic nie wiemy, więc pewnie będę jeszcze żałował tych słów. Niemniej, jak nie oni, to kto…?


-2 Komentarzy


Ostatnie gry

Najnowsze filmy z naszego YouTube