Riot Games znajdzie się w rękach pracowników firmy, a nie tylko Tencentu!

1199524

Riot Games wykupione zostało przez Tencent i teoretycznie znajduje się w rękach chińskiej korporacji. Niemniej firma dalej może teoretycznie bez przeszkód planować swoją przyszłość oraz kolejne działania. Z którymi zresztą podzielili się ze społecznością. Co zatem Riot Games planuje?

Skoncentrować się na graczach, a niekoniecznie na grach. Riot Games ma stać się największym twórcom gier, stawiającym przede wszystkim na „community”. W przyszłości pojawi się restrukturyzacja firmy, która lepiej ma to odzwierciedlić. Ciekawiej jednak zapowiada się kwestia papierów wartościowych. Tencent zgodziło się bowiem oddać część swoich udziałów!

Chińska korporacja wciąż będzie miała pakiet większościowy, niemniej zwróci Riot Games część udziałów. Po co? Ano po to, aby oddać je niektórym pracownikom! Będą mogli oni wejść w posiadanie udziałów Riot Games, stając się w ten sposób inwestorami. Co za tym idzie, będą mogli na tym zarabiać.

Nie jest to nic niezwykłego – część korporacji stosuje tę praktykę, aby udziały trafiały w ręce pracowników. W ten sposób udało się zresztą wykreować kilku współczesnych miliarderów. Czy zatem niektórzy pracownicy Riot Games dołączą do tego grona?

Wszystko zależy od tego, jak w następnych latach poradzą sobie gry firmy, ale biorąc pod uwagę ich popularność, nie ma się czego obawiać. Zwłaszcza z League of Legends MMO na horyzoncie. No chyba, że stoczą się jak Activision Blizzard. W tym wszystkim interesujące są działania Tencent, które oddaje część udziałów w Riot Games.

Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Zobacz także

13 komentarzy

Wyszukiwarka

Forum dyskusyjne

Najnowsze video

Dodaj nas

Ankieta

Czy World of Warcraft powinien przejść na Free-To-Play?

Wyniki

Obrazek dnia

Ss2

Kalendarz